41

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Dace rakstīja:

Kadam ir bijis tā, ka sanak sarunat garām, neko patiesībā domā?! piemēram, sezu pie galda ar mazo un gribu teikt saulīt ed lūdzu zupiņu, bet sanāk savadak, un ta lenam saku uztraukties,kapec saku nepareizi ja domaju savadak sad
ir kads ar sadu lietu sastapies?

Man ir gadījies,arī uzreiz jocīgi palika,domāju,ka palieku debīla,bet acīmredzot VD iespaids tomēr.

Sirsnīgā. . .

42

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Vai ,man atkal pēdējā laikā sanāk kaut kā garām runāt.
Bet nu jau pāris nedēļas mani uztrauc kas cits, man sajūta tāda,ka spiež visu laiku kreisos deniņus, ta stiprāk ta vājāk, un tā reizēm aiziet pa visu galvas kreiso pusi, ne ta tirpstoša, ne ta sapoša, bet drīzāk riebīgi spiedoša sajūta. ir kas tāds bijis?

43

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Es ar kko līdzīgu cīnos...manā gadījumā kakla skriemeļi spiež uz galvu..Tev nav nepareiza stāja vai problēmas ar muguru?Varbūt arī no muguras kkas..Skriemeļi vnk spiež uz asinsvadiem..tāda mana versija par mani pašu,bet kas lai zin,moš tas no VD..

Sirsnīgā. . .

44

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Man ar ir visādi brīnumi. Katru dienu un visas dienas garumā, ilgstoši, nedēļām. Ir bijis, kad aci grozu ar piepūli, tad sejas viena puse kā kņudina, dedzina, tāda kā savikta āda, tad reizēm liekas, ka nevaru norīt siekalas, tad tirpst rokas un kājas, liekas, ka uz rokas ir kas uzvilkts, piem, rokassprādze, kuras reāli nav, reizēm nevaru pakustināt roku, nav spēka, iestājas vājums, dedzinoša sajūta rokās un kājās, pārsvarā bieži ir vājums kājās, liekas, ka nevaru paiet, tādas smagas, gan apakšstilbos, gan pārmaiņus augšstilbos, liekas, ka saļimšu, nav spēka, līdz ar to sanāk streipuļot, viegls galvas reibonis gandrīz katru dienu, reizām sāp spranda un mugura, redze reizēm neskaidra, sen nav bijušas problēmas ar sirds pārsitieniem, ik pa laikam trūkst elpas, nenormāls nogurums, muguru visu laiku kņudina, it kā kāds tur būtu uzrāpies un vēl visādi citi brīnumi. Un tie visi man ir katru dienu, visu dienu un dienā vismaz reizē kādi trīs simptomi, kuri viens otru nomaina vai papildina ik pēc kādām dienām un pastāv ilgstoši, nedēlām un pat mēnešiem. Reizēm liekas, ka man nav Vd, bet kāda cita daudz briesmīgāka slimība, kā MS(multiplā skleroze). Jo ir gandrīz visi MS simptomi. Diezgan tad smagā formā man tā vd pastāv.:(

45

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

avikadoo: es arī bieži vien domāju, nedod Dievs tā ir MS, jo viņu tik viegli nevarot atklāt, bet simptomi ta pa visu 100% sakrīt.
ingaa86: Man ir kakla spondiloze vai kā viņu tur sauc, un domāju, ka varbūt ir arī nogulēta tā puse, nevaru saprast, bet sajūta riebiga. a ja nu asinis tur slikti cirkulē?! fui, nu jau tūlīt iebraukšu auzās, un arī tāpat kā avikadoo , liekas,ka ar kreiso aci, nu taja puse, kur tā spiedoša sajūta, liekas,ka sliktāk redzu sad

46

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Avikadoo - man ir tieši tādas pašas izjūtas kā Tev. Tā rokassprādžu un gredzenu sajūta gan kādus 5 mēnešus ir atkāpusies. Tagad dominē brīžiem sāpīgas acis un miglaina redze, durstoša sajūta kājās un rokās, kā arī tāda viļņošanās sajūta deniņos un mugurā. Liekas, ka tur iekšā kāds kustētos un spiestu ādu uz ārpusi. Briesmīgi! Man vasarā taisīja magnētisko rezonansi, taču visu laiku nemiera sajūta par to trako MS. Zinu, ka sliktas domas nevajag domāt, taču nemiera sajūta iekšēja ir visu laiku.

47

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Dace: Man ar šobrīd dīvaina sajūta sejas labajā pusē, tā kā dursta un labā acs arī sliktāk redz, nav asuma. Būs jau vairāk kā nedēļu.

48

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Mollija; Cik zinu, ja MR taisīja , kad šie visi simptomi jau Tev bija iepriekš vismaz mēnesi vai vairāk pirms MR taisīšanas un MR Tev nekādus perēkļus neatklāja, tad Tev visam jābū kārtībā. Kurā ķermeņa daļā Tu veici MR?

49

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Mollija rakstīja:

Tagad dominē brīžiem sāpīgas acis un miglaina redze, durstoša sajūta kājās un rokās, kā arī tāda viļņošanās sajūta deniņos un mugurā. Liekas, ka tur iekšā kāds kustētos un spiestu ādu uz ārpusi. .

Precīzi aprakstīji,ka sajuta, ka āda spiestos uz āru, bet man vēl visu laiku domas galvā, kad ja nu tur kāds asins sastrēgums un līdz ar to insults, vai, ko tik mēs neizdomājam...

Es taisiju MR 2011.gada oktobrī, man taisīja galvai un kaklam, kur tik sledzienā uzrakstīja,ka kakla spondiloze, bet domas jau ,ka pagājis pusotrsgads un ja nu.....briesmīgi dzīvot ar tādām domām, bet nedomāt ar nekādi nesanāk

50

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Dace rakstīja:

avikadoo: es arī bieži vien domāju, nedod Dievs tā ir MS, jo viņu tik viegli nevarot atklāt, bet simptomi ta pa visu 100% sakrīt.
ingaa86: Man ir kakla spondiloze vai kā viņu tur sauc, un domāju, ka varbūt ir arī nogulēta tā puse, nevaru saprast, bet sajūta riebiga. a ja nu asinis tur slikti cirkulē?! fui, nu jau tūlīt iebraukšu auzās, un arī tāpat kā avikadoo , liekas,ka ar kreiso aci, nu taja puse, kur tā spiedoša sajūta, liekas,ka sliktāk redzu sad

Varbūt tās asinis sliktāk cirkulē,jo skriemeļi vnk kkur nedaudz nospiež...bet pilnībā aizspiest neko nevar..es jau šitam izgāju cauri,arī domāju,ka nu aizspiedīs un čau rasma,bet tā nav un nebūs...ļoti,ļoti daudziem cilvēkiem ir šī problēma..pati nākošnedēļ sākšu iet uz vingrošanām,tikai kkā nav īsti ticības vai no vingrojumiem pārstās spiest...bet nu droši vien..pagājšnedēļ beidzot tiku pie rehabilitoloģes,ļoti jauka sieviete bija un daudz ko izskaidroja...no muguras vispār var būt daudz riebīgu sajūtu,arī reiboņi utml.Būs cītīgi jāvingro mājās kamēr viss uzlabosies un pēc tam dzīvē kad jutīšu atkal ka sāk spiest skriemeļi kko,tad atkal vingrot...tāda nu reiz tā kaite ir...kārtējo reizi jāsadzīvo...

Sirsnīgā. . .

51

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Man arī spondiloze un iztaisnota lardoze, tas arī bija pie vainas reiboņiem, trokšņiem galvā u.c. nepatīkamām sajūtām, rehabilitoloģe Gaiļezerā parādija vingrojumus, kurus aktīvi pildīju kādus 3 vai 4 mēnešus, kamēr sajutu uzlabojumu. Bet tiešām palika krietni labāk. Tagad laiku pa laikam pavingroju, lai atkal nenāk virsū sliktumi. Tā, ka ar vingrošanu var daudz panākt!

52

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Nu vot,man pirmā vingrošana nākošpiektdien,gaidu jau ar nepacietību,lai beidzot var sākt vingrot arī mājās..lai sāk iet viss uz labo pusi..

Sirsnīgā. . .

53

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

ingaa86
Man gan fizioterapeite teica, ka jāvingro ir regulāri un galvenais pareizi, savādāk jau efekts diez vai būs. Bet es tiešām cītīgi vingroju un efekts bija ātrāk, kā biju cerējusi! Lai Tev veicas!

54

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Jā,es zinu,ka jāvingro būs regulāri,tāpēc jau priecājos,ka beidzot būs pirmā nodarbība,lai varu redzēt kā to pareizi dara..

Sirsnīgā. . .

55

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Vakar vakarā sāku sajust, ka mēle tāda, ka lielāka un līdz ar to liekas,ka vispār neko nevar norīt, ēdamais sprūst un neiet tālāk ,sulu ar ar grūtībām varu iedzert.tas vēl ar mani nav noticis...kādam ir?sāku jau netā meklēt info,kas ir par rīšanas traucējumiem un salasīju tādas lietas,ka naktī labi ,ja pāris stundas gulēju.

56

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Dace, man tikko bij kas līdzīgs.....likās ka kaklā kautkas sapampis, spiedīgs un traucē...skrēju pie LORA bet ši skatās ka tur nekā nav un saka ka tagad esot top lieta nākt cilvēkiem un sūdzēties par rīšanas grūtībām vai smakšanas mocībām....bet neko tā arī neatrod un tas viss esot šajā laikmetā vairāk vai mazāk uz nervu pamata....

57

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

maija_a: ceru, Tev taisnība smile  jo paspēju salasīties,ka pie insulta ir rīšanas traucējumi tt. sad murgs

58

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

domāju ka ir man taisnība, jo nedomāju ka pie tik nopietnas lietas kā insults ir tik vien kā pirms tam mazliet šķietamas rīšanas problēmas....tur jābūt oteikt vēl kautkam...:-)))))
Viss būs ok, kā vienmēr visi šie mūsu pigori pāriet un pāries...:-)

59

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

kādam ir bijis tā,ka liekas,ka nespēj sajust ēdiena īsto garšu. Vāru frikadeļu zupu un nevaru tā īsti sajust garšu, nerunājot jau par garšvielu pievienošanu. Nesaprotu, vai eju sviestā vai ,kas notiek?! sad

60

Re: Vai kādam ir šādi bijis?

Insults.. Jūs vispār zinat, kas ir insults?? Vai vismaz simptomus?? Vai sekas?