21

Re: Kardiologi

Es biju pie dr Norko, ļoti zinoša un profesionāla dr. Kopš ziemas, kad viņa man izrakstīja beta blokatorus pārsitieni bijuši ļoti, ļoti reti un sirds vairs arī tā neskrien, tiešām jūtos stipri labāk, taču viņa teica lai ap maiju, jūniju eju atkal, tad skatīsimies ko rāda kardiogramma, jo dr pieņēma, ka ar 5-6 mēnešiem vajadzētu pietikt. Vispār viņa uzreiz apskatoties visus pārbaužu rezultātus, nezinot manu situāciju, teica, ka izskatās pēc VD,  teica, ka nevajag tā mocīties, jo man diennakts laikā vairāk kā 3000x sirds darbība bija pārsniegusi pieļaujamo normu taču kopumā sirdi novērtēja kā veselu un samērā trenētu. Man tikai tagad nav skaidrs, ja pagāšgad skrēju un sirdddarbība bija ~20sit/min ātrāka, kā tagad, skrienot to pašu distanci, tādā pašā ātrumā - vai tas no zālēm vai sirds ir uztrenēta?!

22

Re: Kardiologi

Man vakar vakara ari sakas tas pats kas Jums, salasijos te...sasvidu, pulss normals, bet nee jutu sirdi ka sitas visam cauri, ari parsitieni smagi, un tada tuksuma sajuta kunga rajona taka gaiss naca uz augsu un sirds burbuloja, kr4 sasvidu, sakas panika, gruti elpot bija, likas ka gals klat smile

23

Re: Kardiologi

Man arii taa burbuljosanas sajuuta,un tuksuma sajuuta..un vel es sarkana palieku...

24

Re: Kardiologi

Kitija rakstīja:

Es biju pie dr Norko, ļoti zinoša un profesionāla dr. Kopš ziemas, kad viņa man izrakstīja beta blokatorus pārsitieni bijuši ļoti, ļoti reti un sirds vairs arī tā neskrien, tiešām jūtos stipri labāk, taču viņa teica lai ap maiju, jūniju eju atkal, tad skatīsimies ko rāda kardiogramma, jo dr pieņēma, ka ar 5-6 mēnešiem vajadzētu pietikt. Vispār viņa uzreiz apskatoties visus pārbaužu rezultātus, nezinot manu situāciju, teica, ka izskatās pēc VD,  teica, ka nevajag tā mocīties, jo man diennakts laikā vairāk kā 3000x sirds darbība bija pārsniegusi pieļaujamo normu taču kopumā sirdi novērtēja kā veselu un samērā trenētu. Man tikai tagad nav skaidrs, ja pagāšgad skrēju un sirdddarbība bija ~20sit/min ātrāka, kā tagad, skrienot to pašu distanci, tādā pašā ātrumā - vai tas no zālēm vai sirds ir uztrenēta?!



nu tas jau skan parliecnosak smile kur ta daktere pienem ? un ka tu gaji bez neka pie vinjas , un visas analizes kardiogramas utt taisiji tur?  jo man piemeram visas analizes stav mana poliklinika, un pedejas analizes taisiiju laikam tik decebri un tas jau vairs nevar njemt baigi veraa. sava poliklinika jau protams visas analizes sanak taisiit letaak , bet vai tas analizu lapas pectam var vnk panjemt un iet pie kardiologa kurs vsp pienem citur. so es nesaprotu istii.

25

Re: Kardiologi

kate
Dr Norko pieņem sirds veselības centrā "aritmija", atrodas Kr. Barona un Matīsa ielas stūrī, pretīm Bērnu pasaulei. Man visi izmeklējumu izraksti bija uz rokām, pirms tam biju palūgusi norīkojumu ģim. ārstei uz holtera monitorēšanu, kardiogramu, veloergonometrija, sirds USG, un asins ainu. Nevienu atbildi ģim, ārstei neatdevu, visu parādiju kardioloģei un tikai pēc tam atdevu KOPIJAS ģim. ārstei. Tie ir mani dokumenti, man ir svarīgi lai tie būtu pieejami jebkurā laikā. Domāju, ka pus gadu veci izmeklējumi mierīgi var derēt, protams, ja šī pus gada laikā pašsajūtā nejūti pamatīgas izmaiņas...... Dr Norko tiek vērtēta kā viena no zinošākajām kardioloģēm. Un attieksme bija ļoti jauka, tikai pēc vizītes pie viņas es sapratu, kas ir tās ekstrasistoles (kūleņi sirdī), kādā amplitūdā mana sirds tiek trenēta, kādam sirds tempam vajadzētu būt ikdienā un ko dara kādas zāles. Ieguvu no tās vizītes tiešām daudz, pats galvenais - sirdsmieru!

26

Re: Kardiologi

Kitija
Varbuut vari pastastit ko tev vteica par tiem parsitieniem protams gala teikums ir ka tas nav veselibai bistams to mes visi ITKA ZINAM:D protams katram jau tas vis ari ir individuali, bet man tapat intrese:D varbuut jautaji uz kada pamata vinji paradas vai tas ir kads vnk sirds nervs vai kas ?!, jo nu es pati esu pamanijusi ka  man dazriez parsitieni pat nav slodzes laika bet tiesi vispar neizskaidrojamas situacijas, jo piemeram kad skreju un sporta zales apmeklejuma laika man nekad nebija parsitieni, bet vot kad vnk eju pa ielu vai ieeju silta telpa no aukstuma tad uzreiz ir ...
ja kko atceries no vinjas teikta pastasti tiiri ta kpec un kas vispar to izraisa .. ganjau esi kkur te foruma rakstijusi bet zin kaa slinkums raknjaaties smile)

un jaa cik maksaja vizite pie vinjas ?

pats galvenais iemesls ar ir tas ka gribu vnk aiziet un rast sirds mieru:(

27

Re: Kardiologi

Man arī tas interesē!

Sirsnīgā. . .

28

Re: Kardiologi

Vizīte pie dr Norko maksāja (ja nemaldos) 20Ls.
Par ekstrasistolēm viņa stāstīja tā - tā nav saslimšana, bet gan VD ierosināta reakcija, tāpat kā daudzas citas sajūtas, kas mūs ikdienā piemeklē. Tajā brīdī kad mēs sajūtam ekstrasistoli, mūsu organisms, sev vien saprotamu iemeslu pēc, ir nolēmis, ka sirds apstājās un viss organisms mobilizējās un neļauj sirdij pārstāt pukstēt, tāpēc asinis sirdī iepumpē nevis pati sirds bet asinsrite, kaut kā no apakšas, respektīvi - sirds grasās veikt kārtējo saraušanos, bet organisms (ko mūsu VD ir ievedusi panikā) nostreso un izdara sirds saraušanos, pašas sirds vietā. Grūti tagad atstāstīt tā vārds vārdā, bet doma tāda. Jo, kā dr teica to stresu un bailes, ko mēs Vdistoniķi izjūtam, izjūt viss organisms, arī iekšējie orgāni, asinsrite. Man šis lika padomāt par to, cik mūsu organisms īstenībā ir gudrs, jo iedomājieties, ka, ja sirds kaut kādu iemeslu pēc pārstāj dzīt asinis, to var izdarīt asinsrite pati, sirds vietā. Ceru, ka vismaz kaut ko sapratāt big_smile

29

Re: Kardiologi

Kitija rakstīja:

Vizīte pie dr Norko maksāja (ja nemaldos) 20Ls.
Par ekstrasistolēm viņa stāstīja tā - tā nav saslimšana, bet gan VD ierosināta reakcija, tāpat kā daudzas citas sajūtas, kas mūs ikdienā piemeklē. Tajā brīdī kad mēs sajūtam ekstrasistoli, mūsu organisms, sev vien saprotamu iemeslu pēc, ir nolēmis, ka sirds apstājās un viss organisms mobilizējās un neļauj sirdij pārstāt pukstēt, tāpēc asinis sirdī iepumpē nevis pati sirds bet asinsrite, kaut kā no apakšas, respektīvi - sirds grasās veikt kārtējo saraušanos, bet organisms (ko mūsu VD ir ievedusi panikā) nostreso un izdara sirds saraušanos, pašas sirds vietā. Grūti tagad atstāstīt tā vārds vārdā, bet doma tāda. Jo, kā dr teica to stresu un bailes, ko mēs Vdistoniķi izjūtam, izjūt viss organisms, arī iekšējie orgāni, asinsrite. Man šis lika padomāt par to, cik mūsu organisms īstenībā ir gudrs, jo iedomājieties, ka, ja sirds kaut kādu iemeslu pēc pārstāj dzīt asinis, to var izdarīt asinsrite pati, sirds vietā. Ceru, ka vismaz kaut ko sapratāt big_smile

izklausās biedējoši..bet nekas slikts nevar būt ? tā vnk pabuksē un viss ? Man jau zb tie pārsitieni un tās sajūtas.. :@ Tu tagad jūties mierīga pēc vizītes?

Sirsnīgā. . .

30

Re: Kardiologi

ingaa86
Nē, ja ekstrasistoles ir VD izraisītas, nekas slikts notikt nevar. Tā ir dabīga organisma aizsargfunkcija, tikai ne īsti pareizajā laikā, mēs taču saprotam, ka tad, kad fiziski esam aktīvi paceļās asinsspiediens, jo asinis ātrāk tiek dzītas cauri organismam, tā ir dabīga reakcija uz fizisku slodzi, par to mēs īpaši nestresojam, tad šis ir kaut kā līdzīgi - organisms vienkārši mobilizējas, tikai starpība tāda, ka tā ir bijusi viltus trauksme, tam nebija vajadzības veikt to asins izdzīšanu caur sirdi...... Nesatraucies, tas nav nekas briesmīgs. Un, jā, kas attiecas uz sirdi, es jūtos mierīga, taču man, joprojām ir VD un līdz ar to visas izrietošās sekas, hipohondrija man tik un tā ir, ir visādas citādas nejaukas sajūtas un arī bailes ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, taču nu jau to praktiski nav, saistībā ar manu sirsniņu......

31

Re: Kardiologi

Nu skaidrs..tās ekstrasistoles ir tie paši pārsitieni?man kkas līdzīgs eho uzrādījās un tas dakteris teica,ka tas varētu būt saistīts ar stresu un elpošanu..tad es izsecināju,ka vnk savā ikdienā ar savām bailēm visu laiku esmu saspringta un līdz ar to arī elpoju nepareizi,izelpām jābūt garākām,līdz ar to droši vien organismā veidojās tāds saspringts stāvoklis un pārsitieni..

Sirsnīgā. . .

32

Re: Kardiologi

ingaa86
Jā, ekstrasistoles ir tie paši pārsitieni, kūleņi un jā, viens no ļoti biežiem iemelsiem tam ir nepareiza elpošana. Tā, ka jāmācās pareizi elpot! smile

33

Re: Kardiologi

Kitija rakstīja:

ingaa86
Jā, ekstrasistoles ir tie paši pārsitieni, kūleņi un jā, viens no ļoti biežiem iemelsiem tam ir nepareiza elpošana. Tā, ka jāmācās pareizi elpot! smile

Es tagad staigāju uz ārstniecisko vingrošanu,tur arī ir pareizas elpošanas vingrinājumi..Pēc vingrošanas parasti ļoti labi jūtos- pus dienu,tad uz pēcpusdienu atkal jūtās sliktums,mēģināju mājās atkal pavingrot un liekas ka tas palīdz..

Sirsnīgā. . .

34

Re: Kardiologi

Paldies kitija smile noteikti ar aiziesu pie tas dakteres smile

par to elposanu ..ja dazus gadus atpakal gulot pati  pamaniiju ka elpoju kaut ka ne taa .. tiesi ar elpas ievilksanu kaut ka jocigi , tgt ta ipasi neesu pieversusi uzmaniibu vairs, bet zinu ka ikdienaa es loti biezi elshu.. puushu .. prasaas loti biezi ievilkt dzilas elas un tat izpuust, man jau tas taa ikdiena iestradajies ka iet automatiski , biezi cilveeki piesienas kapec ta vnm puuusu itka man gruuti buutu big_smile bet nu ja tas saitsiits ar plausaam tad tas ir parbaudiitas un itka vis ok

INGA
kad es gaju uz tadu streichingu kur ar vis mieriigi tik tadas stiepsanas un pareiza elposana , ar jutos looti labi , nezinu kappec vairs neeju laikam parak slinka esu lai tik agri pieceltos un piespiestu sevi aizbraukt... bet jaa arsts ar teica ka vajag iet uz tadam vingrosanam lai atslabinatu nervus

35 Izmainīja iveta (2013-05-14 10:01:00)

Re: Kardiologi

Taa a ja tie parsitieni ir del muguras saspringuma,tad bistami?tfu tfu tfu...vai ari no ta ka veders sapusas pec esanas...tad paradasparsitieni,tad tie ir kadi?