1

Tēma: Pulsa maiņa

Sveiciens!
Nu, šķiet, ka esmu jaunais distoniķis! Viss sākās augusta beigās ar patstāvīgu spiedošu sajūtu krūtīs, elpas trūkumu un paatrinātu pulsu (80-98), sirdsklauves, pārsitieni (tie gan man bijuši jau iepriekš) .Analīzes labas, izņemot to D vitamīnu, plaušu rentgens O.K., vairogdziedzeris un tā hormoni O.K., EKG uzrādija sinus tahikardiju, bet pārējais viss kārtibā. Uzstādīja diognozi VD. Tā nodzīvoju divas nedēļas, bez medikamentiem, un te pekšņi - OPĀ!! viss kārtībā! Galva vairs nerēba, sirds neskrēja (vismaz man tā likās),pašsajūta bija labāka...likās, ka tūlīt lēkšu atpakaļ dzīvē, bet pēc pusotras nedēļas viss sākās atkal.

Pirmo dienu nodzīvoju ar pulsu 90-108, nākamajā jau no paša rīta vairāk kā 130, izrakstīja metroprololu, bet īsti nepatika, tagad dzeru Betaloc ZOK 50mg, pulss itkā turas robežās 60-80, bet ar ik pa laikam miera stāvokli uzsit pāri 90. Pēdējā laikā pulss no rītiem pie 110, iedzeru Valocordin + Betaloc ZOK un pēc 1-2h nokrit līdz normai,ja atkal uzskrien iedzeru Anaprilinu 10mg, bet tas lielais BET ir tas, kā pieceļos kājās ta pulss pāri pa simtam un kad staigāju, pat lēnā gaitā ap 120-130. Apsēžos, lēnām noiet nost. Tā miera stāvoklī vidēji ir 66-75. Tā dzīvoju nu jau mēnesi! VAI VĒL KĀDAM IR KAUT KAS LĪDZĪGS? Nu jau raudiens nāk, cik ilgi vel tā sirds var izturēt, ņemot vērā, ka staigat sanāk lielāko daļu dienas... Šodien pēc ilga laika atgriezos darbā, kā esmu tur pulss 80-96, mājās normalizējas, iedzēru Alprazolam nekada efekta... Ir sāpes krūsu kurvī un ja labi ligi pastaigājās, tad sak sapet galva un ir viegls reibonis.
eh, ārsti saka viss būs kārtībā...bet,heh, sirds mieru no ta nerodu smile

Uztaisīju EHO-KG, VELO - EM un Holteris tur ari viss kārtībā, tik samazināta slodze un ta nolāpītā tahikardija (atvainojos), vēl procesā ir muguras pārbaude...

Gaidīšu jūsu ieteikumus un pieredzi!

Atvainojiet par garo penteri, bet es vienkārši brīžiem gribu padoties...

2 Izmainīja Sapraats (2016-10-17 00:16:04)

Re: Pulsa maiņa

Normāls pulss ir no 60-90 sitieniem minūtē. Pati pereoniski diskomfortu jūtu, ja miers stāvoklī iet virs 86 sitieniem.
Ko varu pateikt, sirds vesela, sinusa aritmija te lielai daļai - tas ir emocionālais pulss, paātrinās pie ieelpas. Pamēģini kko nomierinošu palietot no dabiskajiem - piem. Relaxen forte (bet nu jūtams efekts pēc 2-3nedēļām kā jebkurš dabīgais).
Pulsu labi palèlināt var ar elpošanu - jāmācas smuki elpot smile tātad ieelpjot skaiti līdz divi un izelpojot arī līdz divi. Sanāks kārtīga ieelpa caur degunu. Iesākumā mierīgi un neforsē  smile

3 Izmainīja dulls (2016-10-15 22:44:52)

Re: Pulsa maiņa

Nu, jūs reāli mākat nomierināt smile big_smile vismaz uz brīdi
Bet tas pulss,stāvot kājās,garākās pastaigās arī bail iet, liekas sirsniņai baigā slodze,un tā katru dienu... sad
Īpaši no rīta ,kamēr zāles vēl nav iedarbojušās un kaut kur jāsteidzas, tad ir ekstrēmi

4

Re: Pulsa maiņa

Ej tik ej. Pastaigas, viegls skrējiens. Galvenais elpo smile lai prāts mierīgs vari aizčāpot pie kardiologa.
Mugurai gan jau būs standarta problēmas - savilkta spranda, spondiloze, tas mūsdienās viss pteicoties kompīšiem. Risinājums - vingro. Labāk, pēc pārbaudēm aizčāpo pie fizioterapeita, parādīs vingrinājumus mugurai un tad tik kusties mājās smile

5

Re: Pulsa maiņa

A par tiem rītiem - es uzreiz no gultas pēc pamošanās memaz nelecu no gultas ārā. Pamostos, izstaipjos.
Svarīgi - miega režīms. Tā kā izplāno cikos jāceļas, lai mierīgi sataisītos un mav nevajadzīgs skrējiens (tas arī pie distonijas ir stress). Kad izskaitļo cikos jāceļas, tad izskaitļo cikos Tev gulēt jāoet, lai izgulētos. Normāls miegs no 7-9h.

6

Re: Pulsa maiņa

smile
Un personīgi, cik ilgi cīnaties ar tahikardiju?

7

Re: Pulsa maiņa

Dulls-man,kad pirmoreiz sakas vd ar bija tiesi tapat,tagad pec 6iem gadiem atsakas un vel visadi pretigumi ir klat un viss daudz trakak un bailigak liekas.

8

Re: Pulsa maiņa

BluberryK rakstīja:

Dulls-man,kad pirmoreiz sakas vd ar bija tiesi tapat,tagad pec 6iem gadiem atsakas un vel visadi pretigumi ir klat un viss daudz trakak un bailigak liekas.

Bet kā jūs tiekat/tikāt ar to tahikardiju galā? Brīžiem šķiet,ka visas tās zāles neko nemaina.... Savos 20 pat pa trepēm nevar normāli uzkāpt,kur nu vēl,ja mazliet jāpaskrien. sad Nu jau baigo brēku ceļu big_smile bet esmu salasījusies pa visādām sirdslēkmēm un triekām,bail,ka kādu dienu tā visa būs par daudz...
Visi labie rudens pārgājieni iet gar degunu big_smile

9

Re: Pulsa maiņa

Nezinu,man ar veljoprojam no ta visa bail:D vnk nepieversu uzmanibu tam pulsam,ka ir ta ir,jo,jaa,nekas tapat nemainas un dzivi vel esam:)

10

Re: Pulsa maiņa

BluberryK rakstīja:

Nezinu,man ar veljoprojam no ta visa bail:D vnk nepieversu uzmanibu tam pulsam,ka ir ta ir,jo,jaa,nekas tapat nemainas un dzivi vel esam:)

Tu sāc veseļoties

11

Re: Pulsa maiņa

Jaunt tēmu nesākšu,bet vai te kāds ar visu savu tabikardiju iet uz jogu vai vingrošanām!?
Intensīva staigāšana man ir katru dienu, šodien klāt vēl joga un nodarbības laikā dažas reizes pieliecoties sirds pa muti lec ārā. big_smile Pēc tam kamēr 10 min aizgāju līdz pieturai pulss bija tik ātrs,ka likās,ka saplūst kopā,nevar izmērīt! big_smile sad Slikti tajā brīdī nejūtos. Tagad tāda velkoša sajūta krūtīs un sajūta,ka ar adatiņām dur!

12

Re: Pulsa maiņa

dulls rakstīja:

Jaunt tēmu nesākšu,bet vai te kāds ar visu savu tabikardiju iet uz jogu vai vingrošanām!?
Intensīva staigāšana man ir katru dienu, šodien klāt vēl joga un nodarbības laikā dažas reizes pieliecoties sirds pa muti lec ārā. big_smile Pēc tam kamēr 10 min aizgāju līdz pieturai pulss bija tik ātrs,ka likās,ka saplūst kopā,nevar izmērīt! big_smile sad Slikti tajā brīdī nejūtos. Tagad tāda velkoša sajūta krūtīs un sajūta,ka ar adatiņām dur!

 

Nezinu ,vai mums visiem ta ir ,bet vakar likas ,ka sird stajas .Tik slikti vel nav bijis ,nesapratu kur esmu ,vajums kajas un rokas ,tad sird lec ara ,tad stajas ,slikta dusa ,dur ,ausis krit ciet ,spiediens galva utt.Sukaju vALIDOL ,vbet labak nepalika .Varbut sis pazimes saasinas uz kadu citu kaiti ,varbut gripas virus ,to visu ietekme ,jo ir aizdomas ,ka nav isti labi ..Karsts aukst ,drerbuli ,galvas sapes ,estgribas trukums ,viss garso vienadi ..

13

Re: Pulsa maiņa

ņemot manu "vecuma kategoriju" un VD stāžu - sirds var ilgi izturēt, ja tai nav pataloģiju smile pulsu nekad nemērīju, tikai, kad trenažieris parādījās, tad izrādījās, ka pēc 10 min darbošanās uzrauj pamatīgi. arī kaut ko fizisku darot, pēkšņi var uzskriet, bet pulsam es uzmanību nepievēršu. mani patiesībā visvairāk uztrauc tikai iespēja "sajukt prātā". smile pārējais uz tā fona šķiet sīkums smile uz jogu kādreiz gāju, bet sabeidzu muguru, kaut pats process patika - reāli nomierināja. man ir osteoartrīts un diezgan paliela skolioze, tādēļ izvēlos pastaigas, kalnu slēpošanu, velopastaigas un dārza rakšanu big_smile visādas aerobikas diemžēl iet secen. vispār, ja tām "sirds vainām" nepievērš uzmanību, pēc kāda brīža attopies ar sapratni, ka viss ir atkal normas robežās.

14

Re: Pulsa maiņa

hera333 rakstīja:
dulls rakstīja:

Jaunt tēmu nesākšu,bet vai te kāds ar visu savu tabikardiju iet uz jogu vai vingrošanām!?
Intensīva staigāšana man ir katru dienu, šodien klāt vēl joga un nodarbības laikā dažas reizes pieliecoties sirds pa muti lec ārā. big_smile Pēc tam kamēr 10 min aizgāju līdz pieturai pulss bija tik ātrs,ka likās,ka saplūst kopā,nevar izmērīt! big_smile sad Slikti tajā brīdī nejūtos. Tagad tāda velkoša sajūta krūtīs un sajūta,ka ar adatiņām dur!

 

Nezinu ,vai mums visiem ta ir ,bet vakar likas ,ka sird stajas .Tik slikti vel nav bijis ,nesapratu kur esmu ,vajums kajas un rokas ,tad sird lec ara ,tad stajas ,slikta dusa ,dur ,ausis krit ciet ,spiediens galva utt.Sukaju vALIDOL ,vbet labak nepalika .Varbut sis pazimes saasinas uz kadu citu kaiti ,varbut gripas virus ,to visu ietekme ,jo ir aizdomas ,ka nav isti labi ..Karsts aukst ,drerbuli ,galvas sapes ,estgribas trukums ,viss garso vienadi ..

vakar man visu dienu nereāli sāpēja galva. runāju ar klientu - un gar acīm peld pleķīši. bet norakstīju to uz pārlieku lielo fizisko slodzi iepriekšējā dienā, kaut varbūt arī pilnmēness pie vainas.

15

Re: Pulsa maiņa

dita rakstīja:
hera333 rakstīja:
dulls rakstīja:

Jaunt tēmu nesākšu,bet vai te kāds ar visu savu tabikardiju iet uz jogu vai vingrošanām!?
Intensīva staigāšana man ir katru dienu, šodien klāt vēl joga un nodarbības laikā dažas reizes pieliecoties sirds pa muti lec ārā. big_smile Pēc tam kamēr 10 min aizgāju līdz pieturai pulss bija tik ātrs,ka likās,ka saplūst kopā,nevar izmērīt! big_smile sad Slikti tajā brīdī nejūtos. Tagad tāda velkoša sajūta krūtīs un sajūta,ka ar adatiņām dur!

 

Nezinu ,vai mums visiem ta ir ,bet vakar likas ,ka sird stajas .Tik slikti vel nav bijis ,nesapratu kur esmu ,vajums kajas un rokas ,tad sird lec ara ,tad stajas ,slikta dusa ,dur ,ausis krit ciet ,spiediens galva utt.Sukaju vALIDOL ,vbet labak nepalika .Varbut sis pazimes saasinas uz kadu citu kaiti ,varbut gripas virus ,to visu ietekme ,jo ir aizdomas ,ka nav isti labi ..Karsts aukst ,drerbuli ,galvas sapes ,estgribas trukums ,viss garso vienadi ..

vakar man visu dienu nereāli sāpēja galva. runāju ar klientu - un gar acīm peld pleķīši. bet norakstīju to uz pārlieku lielo fizisko slodzi iepriekšējā dienā, kaut varbūt arī pilnmēness pie vainas.

Bija arī temperatūra? Man parasti kaut pie iesnām un it īpaši,kad ir menstruācijas,tad ir diezgan liels pulss un visādi sliktumi.

Tie "peldošie" un man pat viņi dažkārt ir krāsaini big_smile pleķīši un dullā galva var būt no sprandas,muguras problēmām. Dažkārt pat nevar nofokusēt skatienu.
...man arī spīdošo sajūtu krūtīs noraksta uz muguras problēmām,grūti izelpot un tad liekas,ka kāds spiež uz sirds. ...īpaši,ja guļ ar taisnu muguru.

16

Re: Pulsa maiņa

Vai tev medz but ari problemas ar dienas gaismu ,vai spilgtaku maksligo gaismu .Es saku miegties un sak sapet nenormali galva ,tad reibst ,slikti utt ..

17 Izmainīja dulls (2016-10-18 16:10:22)

Re: Pulsa maiņa

dita rakstīja:

ņemot manu "vecuma kategoriju" un VD stāžu - sirds var ilgi izturēt, ja tai nav pataloģiju smile pulsu nekad nemērīju, tikai, kad trenažieris parādījās, tad izrādījās, ka pēc 10 min darbošanās uzrauj pamatīgi. arī kaut ko fizisku darot, pēkšņi var uzskriet, bet pulsam es uzmanību nepievēršu. mani patiesībā visvairāk uztrauc tikai iespēja "sajukt prātā". smile pārējais uz tā fona šķiet sīkums smile uz jogu kādreiz gāju, bet sabeidzu muguru, kaut pats process patika - reāli nomierināja. man ir osteoartrīts un diezgan paliela skolioze, tādēļ izvēlos pastaigas, kalnu slēpošanu, velopastaigas un dārza rakšanu big_smile visādas aerobikas diemžēl iet secen. vispār, ja tām "sirds vainām" nepievērš uzmanību, pēc kāda brīža attopies ar sapratni, ka viss ir atkal normas robežās.

Ir tikai tā sīnus tahikardija un pārsitieni,kūleņi un visādi tādi,bet sirds kā tā esot viss kātrībā. Vai tos tā kā neuzskata par pataloģiju?. Esmu vienkārši salasījusies briesmu lietas par tām aritmijām un citām kaitēm,ka gribot negribot nevar izmest no galvas big_smile big_smile

18

Re: Pulsa maiņa

man tie pleķīši caurspīdīgi un viss kā aiz celofāna plēves liekas, galvas tabletes neēdu, iedzēru colu un pusīti xanaxa pirms gulētiešanas. šorīt jau labi. es domāju, ka ar savu velobraucienu pa kalniem un lejām muguru satricināju - man viņa reāli šķība, varbūt tādēļ arī galva klāt vairs neturas kā pienākas big_smile bet spiediena sajūta man ļoti bieži, sāp šobrīd retāk, kā pirms gadiem, bet reibst,kad guļu uz vēdera un pieslienos uz elkoņiem - tad viss iet riņķī kā karuselī.

19

Re: Pulsa maiņa

20 gadu vecumā man pat likās interesanti visi tie simptomi, neskatoties uz nepatīkamajām izjūtām. toreiz medicīnu studēju, tādēļ skatījos uz to savādāk.:)

20

Re: Pulsa maiņa

hera333 rakstīja:

Vai tev medz but ari problemas ar dienas gaismu ,vai spilgtaku maksligo gaismu .Es saku miegties un sak sapet nenormali galva ,tad reibst ,slikti utt ..

Jā, ir paaugstināta jūtība, un dažkārt ir arī tie reiboņi,bet pārsvarā viegls dullums,paiet laiciņš kamēr pierod.