1

Tēma: neparastas fobijas/bailes ?

Pedeja laika esmu novērojis sev ipatnejas bailes vai fobijas. Bailes iet uz veikalu vienam kgan nav iipashi talu. Bailes iet vanna tikai tpc kabes taja mazajaa telpaa bushu viens. Bailes daudz est. Bailes no medikamentiem. Un pirms saku likt edienu wnm parskatu traukus dakshinas un kruzes un biezhi tas parmazgaju. Man tas liekas stulbi, bet kaa nu ir taa nu ir.

Ka jums?
Ir kkas lidzigs?

No VD neviens nav nomiris - Domasim pozitivi smile

2

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Cik te esmu lasījusi, daudziem ir vai ir bijušas problēmas ar iešanu uz veikalu, vai vispār ārpus mājas, bailes atrasties telpās kur daudz cilvēku. Man arī ir bijušas dažādas bailes, bet nevarētu teikt, ka baigi izteiktas, man bija bail no visa ekstrēmā, jo slikti no adrenalīna, tik tālu, ka man bija bail pat ar rodeļiem izbraukt, nu bet tas bija tieši VD saasināšanās brīdī uz neilgu laiku. Tagad daru visu ko, pat, ja jūtos neomolīgi, tik un tā daru, bet tādas izteiktas bailes vairs it kā nav.

3

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Man nauri ir tieši tas pats, bet tieši pēdējā laikā man paliek labāk...

Šeit bija izskaidrots šo fobiju cēlonis - > https://www.youtube.com/watch?v=2ByQonv … MCIU5Qtphg

4

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Baisi žēl, ka pilnībā neizprotu angļu valodu, jo pa lielam saprotu ka šis vīrietis runā labas lietas......
dēļ tā vien gribas ieslīgt papildus mācībās angļu valodā....

5

Re: neparastas fobijas/bailes ?

maija19822 rakstīja:

Baisi žēl, ka pilnībā neizprotu angļu valodu, jo pa lielam saprotu ka šis vīrietis runā labas lietas......
dēļ tā vien gribas ieslīgt papildus mācībās angļu valodā....

Es pateikšu galveno domu par ko viņš stāsta - Pieņemsim, ka tev pirmā panikas lēkme bija lielveikalā. Pirmās panikas lēkmes parasti ir visbriesmīgākās, jo tu tiešām uzskati, ka tev draud briesmas. Smadzenes piereģistrē visu, kas ir tev apkārt brīdī, kad tu piedzīvo "dzīvībai bīstamus apstākļus". Šajā gadījumā viņas piereģistrē, ka tu atrodies lielveikalā. Nākamā reizē ejot uz lielveikalu tu jūties uztraukts, jo atceries, ka iepriekšējā reizē (pēc tavām domām) tu gandrīz gāji bojā. Un tiklīdz tu to visu sāc pārcilāt - tu piedzīvo jaunu panikas lēkmi. Smadzenes atkal to piereģistrē, un tagad noteikti smadzenes saista atrašanos lielveikalā kā "dzīvībai bīstamu".
   Tā notiek katru reizi, kad tu piedzīvo panikas lēkmi - smadzenes to piereģistrē un tu sāc no šīs vietas izvairīties, jo gribot vai negribot tu pēkšņi atceries par iepriekšējo reizi, kad tev konkrētajā vietā palika slikti un tiklīdz to atceries - parādās satraukums, satraukumam seko simptomi (galvas reibšana, sekla elpošana, paātrināta sirdsdarbība utt.), un ja šie simptomi tevi sāk satraukt, tad var sekot arī kārtējā panikas lēkme.
   Tā cilvēks lēnām sāk izvairīties no visa līdz viņš jūtas droši tikai mājās, un pat mājās viņu sāk piemeklēt panikas lēkmes.
   Risinājums tam visam ir viens - ir jāsāk atkal uzturēties sabiedrībā un jāpierāda smadzenēm, ka atrašanās ārpus mājām nav dzīvībai bīstama. Pats mēģinu pārkāpt pāri sev un iziet no mājām, un katru reizi šādi pārkāpjot sev pāri - VD atkāpjas. "Panic Away" grāmatā ir aprakstīta vienreizēja tehnika ar kuras palīdzību var pārvarēt jebkuru panikas lēkmi un atgūt ticību paša spēkiem. Šo tehniku esmu vairākkārt izmantojis un nekad tā vēl nav mani pievīlusi - ja ir interese, tad varu pastāstīt par šo tehniku.

6

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Paldies Rozgard:-)))
Klau, piedod man sievišķim, bet vai tā pēdējā rindkopa ir no tūlkojuma vai no Tevis sacīta???:-)
Ja Tu no sevis vari padalīties ar veiksmīgajām tehnikām, tad esmu gatava Tevi uzklausīt:-)))))

7

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Es arii pievienojos maijai! Labraat uzzjnaatu kaadu jaunu tehniku,ja vien vinja nav saistiita ar skaitiishanu no 100 uz leju,vai ar elposhanu. :-)

8 Izmainīja Rozgard (2015-01-08 17:06:43)

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Man ļoti gari būtu jāskaidro šī metode un kādēļ viņa strādā, bet nu es īsumā apstāstīšu - ja ir kādi jautājumi - droši vaicājat.

Kad parādās simptomi nemēģinat apspiest tos, bet gan vienkārši novērojiet tos. Ļaujiet sajūtām pārņemt organismu, ļaujiet simptomiem iet savu gaitu un pārstājiet ar tiem cīnīties. Zinu pēc savas pieredzes, ka pastiprinoties simptomiem jūs jutīsiet lielāku un lielāku satraukumu - tā vietā lai cīnītos ar tiem jums ir jāpieņem tie kā veci paziņas, kas atkal pie jums ir atnākuši ciemos un tā vietā, lai domātu pie sevis "nu ok es ļauju simptomiem pārņemt manu organismu, bet ceru ka drīz viņi mazināsies" - jums ir viņi mazliet jāizaicina "vai tas ir viss uz ko tu esi spējīgs? Es zinu, ka mana sirds var sisties vēl ātrāk, es zinu ka manas krūtis var būt savilktas vēl ciešāk." Simptomi paliks arvien stiprāki līdz kritiskajam brīdim, kad pēkšņi jums gribēsies atstāt steidzami šo vietu. Un tas ko darīsiet šajā brīdī ir ļoti svarīgi. Tā vietā lai atstātu šo vietu un mēģinātu patverties drošā vietā jūs vienkārši prasat VAIRĀK. Varat to teikt klusībā pie sevis, izaicināt šīs bailes, iespējams jums uz sekundes simddaļu ieskries prātā doma bēgt, un tiklīdz šī ideja nozibsnī prātā - adrenalīns pieplūdīs un sirds sitīsies vēl vairāk. Jūs jutīsiet visus simptomus, bet par pārsteigumu jūs būsiet saglabājis paškontroli un panikai nekas cits neatliks kā atkāpties jo jūs uz tās radītajiem simptomiem nereaģējat ar bailēm. Šādi reaģējot uz paniku jūs ar laiku pārstāsiet par to domāt, jo nebūs vairs par ko uztraukties - jā būs reizes kad jūs kapitulēsiet baiļu priekšā, bet ar laiku trennējoties jums izdosies šo tehniku apgūt.
    Es minēšu piemēru - Man panikas lēkmes spilgti izpaužās lielveikalā. Iepērkoties es sajūtu simptomus, bet kad stāvu rindā vienmēr man sākās panika. Manā prātā šaudījās neskaitāmi scenāriji kas ar mani varētu notikt un iespējamās ātrākās izejas kā atstāt veikalu un kad es sasniedzu jau kasi prātā ir tāds domu un baiļu "viesulis", ka liekas tūlīt es zaudēšu samaņu, bet kad izmantoju iepriekš minēto tehniku es prātā vairs neapsvēru domu atstāt veikalu un stāvot pie kasēm klusībā prasīju VAIRĀK, un jā sirds sāka sisties vēl ātrāk, bet tas arī bija viss - prāts likās tik skaidrs itkā panikas nebūtu, nu tāda jocīga situācija, kad prāts saglabā mieru un skaidrību panikas brīdī un šī iemesla dēļ panikai nekas cits neatliek kā atkāpties, jo nav vairs šīs iracionālās bailes.

9

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Paldies Rozgard par gana labu tehniku...šo versiju esmu arī manījusi pāris grāmatās .....faktiski, ja tā ar vēsu
galvu apdomā, tad tā jau ir, ka baidamies no nezināmā un savām iedomām, ja mēģināsim šos simptomus saprast un pieņemt, tad ar laiku tak tiešām nevar no tā baidīties....labs!!!

10

Re: neparastas fobijas/bailes ?

es esmu darijis lidzigi, bet panikai aizejot wnm nak miegs un tad man rodas tada kaa neveleshanas publiski aizmigt, vai aizmigt nepiemerota vietaa un laikaa wink jo kaa zinams vd atnem lielu energiju.

No VD neviens nav nomiris - Domasim pozitivi smile

11

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Rozgard - Jā būtu jau labi - ''un jā sirds sāka sisties vēl ātrāk, bet tas arī bija viss...''
Esmu šo metodi mēģinājis, bet man ne tikai sitas sirds, es reāli tanī brīdī nevaru kājās nostāvēt, acu priekšā viss miglains, ka es nevaru naudu pie kases saskaitīt, mani pārņem TĀDI karstuma viļņi, ka sviedri tek un galva griežas utt... Knapi turos kājās, bet nebēgu, taču šīs lēkmes nekur nepazūd un atkārtojas no jauna un no jauna...

12

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Mani pirms neilga laika parsteidza jauna biedejosa fobija ,ja ta to var saukt.Man ir paniskas bailes no augstuma (jau ieprieks bija).Man palika loti slikti ,kad pietuvojos logam 10 stava ,bet pats trakakais man palika tiesi loti bail no bezceribas no ta ka es varetu nolekt.Es sanemos bet jutu ,ka man paliek sausmigi bail un parnem karstuma vilnis .Man bija jasanemas jo saja instance biju sakara ar nopietnam darisanam.Pec kada briza pargaja saistiju to ar lielo stresu un parslodzi ieprieksejas dienas.Bet tas ir atkartojies daudz vieglaka forma tas atnak ka depresivs noguruma un bezceribas vilnis,bailes ka sevi nekontrolesu.Sanak ka man bail no pasnavibas,tada fobija pat nepastav.Man ir tik loti bail esmu.izmisuma.Padalieties ,vai kads ko tadu ir piedzivojis ...jutos loti vientula saja situacija

13

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Hera!

Ar lielaako prieku padaliishos...
Varbuut stuulbi izklausaas,bet tagad es pat priecaajos,ka tu to uzrakstiiji un ka es neesmu viena taada ar shaadaam baileem!

Pati dziivoju 5stava. Un man ir tik ljooooti bail,tieshi par to pashu ko tev...mokos ar to jau 4gadus! Arii vienmeer baidos tieshi par to izlekshanu un sajuutas dazhreiz ir tik reaalas,ka liekas ka jaskrien aaraa no maajaam un kkas jaadara,galvenais lai esmu cilveekos! Un tam plusaa loogiski naak baile par to ka vareetu pazaudeet kontroli par sevi un toch sveika gauja! Galvenais ka sevi pati loti miilu un ir sajuuta ka taas domas kaads gruuzh iekshaa galvaa,jo pati tak nevaru taadu sviestu domaat! Un veel par to pashu kontroli un domaam,man reaali bail kaadam nodariit paari! Respektiivi kaadu nosist vai ko taadu!!!

Sanaak ka bailes pazaudeet kontroli par sevi un bailes sajukt praataa un kko izdariit!

Turies buus labi.

14

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Liels paldiesins par tavu atbildi!Tiesam ir gruti dzivot ar visu so murgu,bet tava atbilde man palidz cinities talak man jau liekas ,ka nav vairs labi un si ir kada depresijas smagaka forma.Atceresos par tevis teikto ,kad man atkal bus galigi s....tas man palidzes ...

Vijuks rakstīja:

Hera!

Ar lielaako prieku padaliishos...
Varbuut stuulbi izklausaas,bet tagad es pat priecaajos,ka tu to uzrakstiiji un ka es neesmu viena taada ar shaadaam baileem!

Pati dziivoju 5stava. Un man ir tik ljooooti bail,tieshi par to pashu ko tev...mokos ar to jau 4gadus! Arii vienmeer baidos tieshi par to izlekshanu un sajuutas dazhreiz ir tik reaalas,ka liekas ka jaskrien aaraa no maajaam un kkas jaadara,galvenais lai esmu cilveekos! Un tam plusaa loogiski naak baile par to ka vareetu pazaudeet kontroli par sevi un toch sveika gauja! Galvenais ka sevi pati loti miilu un ir sajuuta ka taas domas kaads gruuzh iekshaa galvaa,jo pati tak nevaru taadu sviestu domaat! Un veel par to pashu kontroli un domaam,man reaali bail kaadam nodariit paari! Respektiivi kaadu nosist vai ko taadu!!!

Sanaak ka bailes pazaudeet kontroli par sevi un bailes sajukt praataa un kko izdariit!

Turies buus labi.

15

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Zini kas man ljoooti paliidz...mans teevs ir ezoteerikjis un taadu dikti gudru lietu pateica,parasti kad ko taadu saaku domaat paliidz.
Vienmeer atceries ka tu esi valdniece paar savu praatu,nevis praats valda paar tevi! Praats ir tavs kalps.

Man dazhreiz pirms guleet ieshanas uznaak taas stuulbaas domasa neaiziet ka man un neizlekt pa logu,tad protams man paliek bail un liekas,ka reaali taa vareetu izdariit utt...jo kjermenii dikti jokaini paliek,vinjsh taa kaa drebinaas ka tuuliit kko dariis,sajuuta taada it kaa staavi uz augsta trampliina un nevari sanjemties ielekt.

Tad es sadusmojos un tam praatam pasaku,nu ej un lec kur gribi,es pati eju guleet! Smiekliigi,bet paliidz. Jo bez tavas velmes tev pat pirkstinjsh nepakusteesies,vari domaat cik gribi-pirkstinj kusties un nekas nenotiks,jo tu tikai par to domaa!

16

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Man šādas baiļu sajūtas iedomājoties par karu. Panika un karstums uzreiz klāt. Kopš lietoju AD neesmu izjutusi šādas bailes un runas par karu pat mierīgi uztveru.

17

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Man ir tā pat, kā Mileedijai un hera. Jau ļoti sen izjūtu bailes par izlēkšanu no liela augstuma, bail, ka kādā brīdī pazaudēšu kontroli un varētu nolekt. Pirms daudziem gadiem, lai cīnītos ar šīm bailēm, speciāli īrēju dzīvokli 9 stāvā, cerēju, ka ar laiku pieradīšu un bailes pāries. Taču tās tagad ir mazinājušās, bet ne pārgājušas. Pagājušajā nedēļā braucām ar kuģi, es reāli nevarēju iziet uz klāja pie margām, jo liekas, ka sākas iekšējs cīniņš ar sevi, prāts sūta stulbas bailes par domām, ka nolēkšu, bet ķermenis pretojās, lai gan es jau apzinos, ka pašnāvību taisīt negrasos un nekad tāda doma prātā nav bijusi. Tā jūtos uz tiltiem, augstās ēkās, pat kalnos. Esmu par šo jautājumu runājusi gan ar psihiatru gan ar alternatīvajiem, CiGun pasniedzēja teica, iespējams esmu kādā no iepriekšējām dzīvētm tiešām padarījusi sev galu nolēcot no kaut kurienes un tas sēž zemapziņas bailēs un ikreiz nonākot līdzīgā situācijā sit trauksmes zvanus.

18

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Sveiki. Izlasiju visu augstak mineto. Nolemu padalities. Man ar sobrid ir vd saasinajums. Bija paris PL lielveikala. Baseina. Kafuzii. Bet turpinu tur iet un cinos. Vel tam visam klat ir bailes. Bailes - ko darit pa dienu. Palikt vienam. Uznemties pat sikakos pienakumus. Piemeram bernu iznemt no darzina. Es cinos.  It ka jau sanak. Sis man ir dazus menesus. Vot nezinu. Cik ilgi lai ta dzivo.zales lietoju. No vieglajam. Par maz laikam smile lai visiem izdodas. Jacensas dzivot Domat pozitivi

19

Re: neparastas fobijas/bailes ?

gaa rakstīja:

Sveiki. Izlasiju visu augstak mineto. Nolemu padalities. Man ar sobrid ir vd saasinajums. Bija paris PL lielveikala. Baseina. Kafuzii. Bet turpinu tur iet un cinos. Vel tam visam klat ir bailes. Bailes - ko darit pa dienu. Palikt vienam. Uznemties pat sikakos pienakumus. Piemeram bernu iznemt no darzina. Es cinos.  It ka jau sanak. Sis man ir dazus menesus. Vot nezinu. Cik ilgi lai ta dzivo.zales lietoju. No vieglajam. Par maz laikam smile lai visiem izdodas. Jacensas dzivot Domat pozitivi

A kāpēc Tev ir bailes palikt vienam?

20

Re: neparastas fobijas/bailes ?

Sveiki.Ar tiem tiltiem man ari tagad sak palikt tapat .Atskiriba ir vienigi ta ,ka vienu dienu man bailes ir izteiktas ,bet ortu dienu eju pari ta itka nekad nekas man nebutu bijis .Protams manas bailes ir saasinajusas ,jo esmu palikusi ar bernu viena ,man ka jau lielakai dalai virs devies veins pelna un tas mani pedeja ,laika stipri nomac .Vienam ar visu tikt gala + vel berni ,kuri nemitigi plapa un ir savi niki un stiki .Tas man nemaz nepalidz .Bet katru dienu dodod cina ,apzinati iemetu sevi pakapeniski situacijas ,kur man vienai pasai ir janoiet cels no A lidz B.Neteiktu ,ka man tas padodas loti viegli ,piemeram loti pardzivoju par to ,ka nevaru braukt ar riteni talaku gabala ,ka savu rjonu .Palaize garama visu dzivi un visu labo ,bet sajutas ,kas parnem tad,kad tiesam paliek neomoligi attur man risket ...Zinu ,ka kritisu panika un gribesu but atkal majas ,bet nav eviena ,kurs palidz un lielako dalu man pasliktinas manas un it ipasi redze ,taka sada situacija nevaru palauties uz saviem spekiem ,ka drosi noklusu ar  majas .Tas mani arkartigi nogurdina ,panem visus manus spekus .Veletos ,lai man butu darbs ,labak pusslodze ,lai atkal butu aprite un saprastu ,ka varu but normals cilveks ,bet darbu dabut ir loti ,lti gruti pat visiem parejiem ,kur nu vel mums ...