1

Tēma: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Sveiki, man VD jau ir 5-6 gadus. Paliek labak, paliek ari sliktak. Pa so laiku es jau so problemu tik dzili parzinu, tik daudz izlasiju, es saprotu, no kurienes man tas nak, bet es nemaku pati sev palidzet parvaret vegetativus simptomus. Man ir 3 mazie bernini - 5, 3 un 1 g. Ka minimums jaiet uz veikalu, uz bernudarzu, pastagaities. Tagad, rudeni man ka vienmer pasliktinajums. Sajuta, ka galva "peld" visu laiku. Sabiedriskas vietas, veikala, uznak lekme, bet es turos. Tomer, tagad es saku izvairities iet uz veikalu, lai nepardzivotu to pasu. Ari vienai pasai ar berniem majas baile, ari spiez galva, vai ta "peld", vai vienkarsi uznak nelaba dusa. Gribi negribi uznak doma "Lai kas nenotiktu". Man tik apnika jau par to domat . Gribetos dzivot ar prieku, ar prieku iet pastaigaties, ar prieku iet uz veikalu, nevis katru reizi pieklausities, kas notiek galva, sirdi, utt. Ka jus tiekat gala ar ikdienas darisanam? Vai jums ari ir baile iet lauka ar berniniem vai palikt majas? Un ka jus to parvarat? Interese maminu pieredze.

2

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Man gan tikai 1 bēniņš, bet tāpat jāved uz b/d, jāiet uz veikalu, pastaigāt u.t.t. ir dienas, kad pat ikdienišķos pienākumus pildīt ir ļoti, ļoti grūti. Tāpat, kā Tev ir bailes, kas notiks, ja nokritīšu, kādu traumu tas radīs manai meitiņai. Tagad uz rudeni, arī man ir saasinājusies VD un ir sevišķi grūti. Ļoti ceru, ka kādu dienu tomēr mēs spēsim dzīvot kā pilnvērtīgi cilvēki normālu dzīvi, kaut dienu nodzīvot nedomājot par savu veselību, jo šobrīd, šķiet, ka 95% visu domu ir tikai par veselību.
Vai Tu lieto kādus medikamentus, ej pie ārsta?

3

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

hmmm...6 gadi VD..... meitenes... man pēc mēneša ir jau 98% labāk...draudzene, kurai bija pirms diviem gadiem, arī absolūti izārstējusies... nebaidat tautu smile

4

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

ieva_
Ko Tu iesaki? Vispār es šeit nevienu arī negribu biedēt, bet es tā dzirdēju, ka VD tomēr neesot slimība, ka uz to norakstot visu, kas zem tās var iet apakšā. Un man sāk likties, ka pavisam drīz es būšu aizrakusies līdz savas VD patiesajiem iemesliem, kas patiesībā ir organiski, nevis psihoemocionāli traucējumi.

5

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Ieva man bija labak par visiem 100 % un par VD pat neatcerejos 5 menesus, jutos ka agrak pirms VD, biju tik laimiga un mana dzive nebija neviena iemesla lai VD atgrieztos, tas notika peksni no rita..un man nav ticibas ka VD var pazust uz visiem laikiem...nea, tikai uz kadu laiku - menesiem, gadiem, bet ne uz visu laiku smile Ari 2 gadus var staigat bez VD un kada diena vins var atgriezties...

Tapec nakamreiz kad man VD pazudis nesapriecasos pa daudz ka ieprieks to dariju.

6

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

sāku ar ceļojumu pie ģimenes ārsta, turpināju pie neirologa nummur viens, gudrāka netiku, tad aizgāju pie neirologa nummur divi- izraksīja vitamīnus-magniju, B vitamīnus, antidepresantus (kurus vairāk nelietoju). Taču man arī galva reiba-nosūtīja un kakla rentgenu, tagad eju uz kakla masāžām, pēc tam iešu uz ārstnieciskajām vingrošanām, aizgāju arī uz galvas un kakla asinsvadu USG, pārbaudīju vairogdziedzeri, hormonus, galvu-datortomogrāfija, elektroencefalogrāfija. Kopumā-vitamīni, labs miegs, masāžas, vingrošana

Man arī sākumā bija tā, ka man pat ārā, svaigā gaisā bija bail iziet, uzreiz slikti palika, nerunājot nemaz par veikaliem... taču spiedu sevi ar varu katru dienu iet ārā, sāku ar mazu veikalu apmeklējumiem... katru dienu bez izņēmumiem... ir pagājis mēnesi, es jau eju pie draudzenēm uz jubilejām, ballējos, esmu atsākusi strādāt.

Principā svarīgi ir visu pārbaudīt, lai saprastu, ka nekas nav...man atklāja no nerviem savilktu spēcīgi apkakles zonu, tāpēc reiba galva, jo bija saspiesti asinsvadi. Vienīgais joprojām ir sirdsklauves, dzeru Kardiovital-uztura bagātinātājs sirsniņai un asinsvadiem

7

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

simuci...es pieļauju, ka VD atgriežas tad, kad sāc atkal par sev piemirst, par atpūtu, miegu un harmoniju

8

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

aaa nu mana gadijuma man nebija izveles, majas jasez ar bernu un kur ta vel pa miegu runat big_smile

9

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

simuci... nu lūk, bezmiegs, droši vien bērna raudāšana pa nakti un dienu, stress, apnikums...lūdzu.

10

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

un + pardzivojums ka del zalem piens zuda un tgd kad sitas jadzer trankvilizatori nav iespeja atjaunot pieninu sad

11

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Meitenes, paldies par atbildem. Nu, 6 gadi tacu nenozime, ka visu so laiku bija slikti. Man, piemeram, VD paradijas pec loti stipra stressa (peksni nomira mamma, var teikt uz manam acim). Bet pec tam, es apprecejos, piedzemdeju 3 berninus, tie bija laimes momenti, un protams vd aizgaja tiesi tajos dzives periodos. Bet tik un ta, ta atgriezas.... drosi vien tas ieksejais konflikts, pat uz zemapzinas limeni, nav atrisinats. Tagad so pedejo reizi man trauksme peksni paradijusies pirmaja menesreizu diena. Un lidz sim bridim, jau apmeram 3 nedelas, es atkal nevaru no visa ta tikt vala.
Pie arstiem biju, protams, organiski viss ir kartiba, arste saka vd, vai citiem vardiem neiroze. Jastrada ar psihoterapeitu. Zales kimiskas nedzeru, es kaut ka pretojos zalem. Bet protams sad tad palietoju balderianus, materes, vigriezes tejas, ari biju lietojusi homeopatiskas tabletes Nervoheel, Ypsiloheel, Neurexan.
Kitija, vai tu dzer zales? Un vai kadai no jums ir pieredze ar Adaptol? Es pati par to izlasiju, un domaju, var but aiziet pie daktera izrakstit, uz kadu laicinu.

12

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Man GA izrakstija adaptolu, majas metajas, vispar nekada efekta-man nepalidzeja!

13

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Simucis18, tu to dzeri kadu laicinu vai vienreizeji? Un ka tu juties uz so momentu un vai dzeri kaut ko citu? Ko tu dari, ja nejuties labi un jaiet lauka (uz veikalu, utml)?

14

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Nu maz vinu padzeru, bet par adaptolu neko labu dzirdejusi neesmu. Dzeru tgd 1 nedelu fluanxolu + fenezapemu. Lidz sai nedelai dzivoju tikai uz tejam, homeopaatiju, bet nelidzeja...

Par ara iesanu, sads VD simptoms mani nav piemeklejis, vel nav bijis bails iziet ara, uz veikalu utt, paldies dievam smile tikai bails vienai majas but!

15

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Ja tu ej arpus majas bez bailem, tas ir forsi! Tiesam paldies Dievam. Un pa so 1 nedelu ar jaunam zalem, tu jau juti starpibu?

16

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Jaa, jau 1 diena kad iedzeru fenezapemu pargaja trauksme.
Man sakas liela trauksme un truka elpa, raudaju, sakas izmisums, gribeju kkur aizbegt vai vel launak vairs nebut, atkal viss vienaldzigs bija, iekseji jutos beigta, Sausmiga sajuta, katram jau tas sajutas savadakas, bet kad man uznak tas trauksmes un nomaktibas sajutas,tad ir traki, visu laiku iekseji tads saspringums jo elpas trukums rada diskomfortu, iedzeru zales un palidzeja jau pec paris minutem...tgd jau 2 dienu fenezapemu nedzeru,jo pagaidam nav vajadzibas, nav trauksmes, bet fluanxolu turpinu.

17

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

lemkijr

es dzēru Adaptolu mēnesi, man ar liekas, ka neko viņš man nedeva, dzēru 1/4 tabletes 2xdienā, kad devu palielināju, tad tāds miegainums parādījās, beidzi lietot, palika labāk bez visām zālēm smile

18

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

Es tagad lietoju kvetiapinu uz nakti un, ja vaag trankvilizatorus un miega zāles. AD nelietoju. Biju 2 nedēļas izmeklēties un ir jauna versija manai pašsajūtai, nu VD man neviens neizslēdza, bet pie reiboņiem, mušiņām acu priekšā, šņācoņas galvā un dažām citām sajūtām visticamāk vainīga mugura. Tagad iešu pie neiroloģes lai nozīmē man rehabilitāciju, jo pēdējā laikā reiboņi un nerealitāte stpri pieņēmusies spēkā.

19

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

man ari ir musinas, snacona galva, bet reiboni nav...tgd pastiprinajas ta snacona dzirdu ne tik klusuma, bet jau pie TV, jo ausis ir aizkritusas un kakls sap...reali besi ta snacona, pirms gada lors neko neatrada ka ausis butu vainigas. Japarbauda eeg un mugura?

20

Re: Māmiņas, kā jūs tiekat galā ar ikdienas darīšanām pie VD simptomiem

man daktere teica, ka tomēr bez antidepresantiem šo slimību neizārstēt, kurss gribot negribot ir jāiziet, jo VD IR slimība un tā ir jāārstē