1

Tēma: Vairogdziedzeris

Cik no Jums ir pārbaudījuši vairogdziedzeri? (Jo daudzas pazīmes sakrīt VD un ja vairogdziedzeris nepareizi strādā) un kādi rezultāti ir bijuši?
Man USG atklāja mazu cistiņu, tagad gaidu asinsanalīžu rezultātus un sākas stress par to, cik tas viss nopietni

2

Re: Vairogdziedzeris

ieva_
Man arī ir maza (0,5cm) cista vairogdziedzerī, biju jau uz atkārtotu pārbaudi, tā nav kļuvusi lielāka, taču arī mazāka ne. Tagad tikai pēc gada atkal jāpārbauda. Hormoni visi normā, tapēc nekādu ārstēšanu tā neprasa. Cik liela Tev cista?

3

Re: Vairogdziedzeris

Daktere teica, ka maziņa big_smile Teica, ka varot visu mūžu tā nostaigāt, var ar laiku arī pazust, var nemainīties, galvenais, lai hormoni normas robežās un nepalielinās. Tagad 1dien zināšu atbildi, kas ar hormoniem... ir jau nedaudz bailes

Es jau vienkārši kā slima netā salasījos, ka no vairogdziedzera arī var būt tās sirdsklauves un ļoti daudzas VD pazīmes

4

Re: Vairogdziedzeris

Es parbaudiju pagajusogad, bet sobrid kkas divains ar manim notiek, asinspiediens ir zems, bet pulss 100 lidz 106 pagaidam. Tiesam divaini un elpot gruti, citreiz kamols kakla...bet analizes pec dzemdibam uz vairogdziedzera hormoniem bija ok. Tgd nezinu iet atkal parbaudities, vai nee.

Vairogdziedzeris atbild par paatrinatu pulsu? Vrb tas del zalem kuras tgd lietoju - fluanxolu?!

5

Re: Vairogdziedzeris

simuci...noteikti aizej iesākumā pie ģimenes ārsta

6

Re: Vairogdziedzeris

Sveiki.
Viena no vairogdziedzera problēmu pazīmēm ir sirdspuksti paātrināti pa nakti. Vairogdziedzeris bisbiežāk attīstās uz stresa pamata.
Man arī konstatēja paaugfstinātu tur kaut ko. Biju pie ārsta Stardiņos, iz;camdīja un teica, ka viss ok. Sonogrāfija pēc gada atkārtrota.

7

Re: Vairogdziedzeris

Jā, no vairogdziedzera darbības vispār ļoti daudz kas atkarīgs un nezinu kapēc tādiem, kā mēs, vispirms neizslēdz tieši vairogdziedzera saslimšanas...... Manuprāt tas būtu pirmais, kas jāpārbauda - vairogdziedzeris, hormoni.

8

Re: Vairogdziedzeris

Nu bet man hormoni ir ok. A pulss leka, maina sik pec 10 minutem, taka tahikardija, bet biede ka tik augsts pulss un zems asinspiediens + vakar man vel dura ik pa laikam krutis, sirdi. Man taa ir pirmo reizi un neierasti, jo pat tadas dursanas nav isti bijusas...tikai tad kad mega liels spiediens bija, a taa nee..

GA man ir ne parak laba, kad pagajusogad pie vinas biju, ar to ka gruti elpot, nosutija mani uz parasto kardiogrammu, un usg vairogdziedzerim un viss uzlika VD! Pati gaju plausas parbaudit un atradu so to tur...tak uz EEG nesutija, usg galvai ari nesutija a uz EHO atsakas man dot, jo elektro kardigramma viss ir ok!

9

Re: Vairogdziedzeris

Ko Tev atrada plaušās?
Man iepriekšējā ĢĀ arī bija galīgi garām, nedzirdēja man abpusēju plaušu karsoni, kuru izstaigāju un vēl daudz visādas lažas, receptes izrakstīt - lūdzu, bet reāli pārbaudīt gan negribēja. Nomainīju. Nevarētu teikt, ka jaunā ĢĀ ir super, bet nu vismaz sūta uz izmeklēšanām, ja pašai nav laika pievērsties.

10

Re: Vairogdziedzeris

Nu man itkaa tas hops, smeketaju bronhits, viegla stadija, bet nesen biju aizgajusi atkal veikt spirografijas testu plausam, itkaa esot ok, un no tadiem cipariem elpa nevarot trukt vina teica smile

To diagnozstice taa, kad iepus zales un ja rezultats pec zalem ir sliktaks un aiziet minusos, tad ir hops, bet ja labaks tad ir astma, soreiz man pec zalem bija labaks plausu procents, bet ne tik labs lai diagnosticetu astmu smile nedaudz bronhi ir, vrb tapec ka kakls sarkans man bikit bija.

11

Re: Vairogdziedzeris

simuci...
Tu rentgenu plaušām arī esi taisījusi?

12

Re: Vairogdziedzeris

Jaa, rentgenu pagajusogad taisiju, viss ok, atbilstoss manam vecumam smile a ko ta jauta?

13

Re: Vairogdziedzeris

Tāpat interesējos, jo arī taisīju rentgenu, viss ok, bet laikam precīzāk ir tas, ko tu taisīji-spirogrāfijas tests?

14

Re: Vairogdziedzeris

Nee rentgena redz arejus veidojumus, bet siprografijas tests nosaka astmas, hops, ieelpas un izelpas limeni...

15

Re: Vairogdziedzeris

Vdziedzerim pietiks ar asins analīzēm..

16

Re: Vairogdziedzeris

Es nostrādāju daudz (varbūt pārāk daudz) ārā svaigā gaisā pie mājas vakardien. Strādājot trūka elpa, bija pārsitieni, ne pārāk daudz spēks bija kā jau pie VD šad un tad ir. No rīta sāpēja galva, pie dziļām ieelpām tā kā krūtīs kreisajā pusē dūra, neliels vājums uz sirds (arī itkā piederas pie VD, tikai pirms tam jutos OK). Kad pēdējo reizi biju pie ĢĀ, paklausījās, neuzkādām spirogrāfijām nesūtīja, noprasīja vai klepus ir, pateicu ka nē, jo nav jau arī. Parasti jau ar elpošanu viss ciešami, reizēm līdz galam ieelpot nevar - taisu tās dziļās ieelpas, bet parasti liekas normāli. Mož man arī ģimenes ārsts jāmaina?
Tā jau itkā viss no maniem simptomiem piederētos pie VD, bet nu atkal sabijos ka ar plaušām nav labi sad