1

Tēma: VD vai kāda cita kaite- kā tikt ar to skaidrībā?

Teorētiski it kā viss ir skaidrs, jāveic izmeklēšanas un zināsi visas savas slimības, bet reāli, lai patiešām palīdzētu, vajadzīga  liela naudiņa, kuras arī bez visām šīm  veselības  problēmām ir vairāk kā nepietiekoši. Pats bēdīgākais ir tas, ka var bezgalīgi vazāties pa ārstiem, bet neko daudz gudrāks no tā nepaliksi.  Vienā, otrā vietā atrod kādu  nelielu kaiti, izraksta  kaut kādas  zāles un dzīvo vien tālāk. Man ir 47 gadi, apmēram pirms 7 gadiem tika atzīta hipertonija, sākumā lietoju asinsspiedienu pazeminošas zāles vienreiz dienā, nu jau pāris gadus jādzer tabletītes gan rītā, gan vakarā. No  jūlija  sāku justies pavisam nelāgi- ejot uz darbu, rodas velkošas  nelielas sāpes krūšukurvja rajonā, kas atstarojas arī uz abām rokām, smaguma sajūta krūtīs, tāds kā vājums kājās. 05.10. nakts vidū izsaucu ātros, tie konstatīja hipertonisko krīzi, asinspiediens 200/100. Tikai neesmu pārliecināta, vai tā bija tikai hipertoniskā krīze. Viss sākās no tā, ka pamodos un uzreiz sākās diezgan spēcīga šalkoņa galvā, vājums rokās un kājās, sāpes sirds rajonā, tāda kā salstoša sajūta muguras apvidū, neskaidra saprašana+ bailes no visām šīm nepatīkamajām izjūtām. Nākošajā dienā eju pie ģimenes ārsta, uztaisa man KG, tur kārtībā viss, izraksta asinsvadus paplašinošas zāles Phezam.  Nozīmē kakla un krūšukurvja rentgenogrāfiju, kura parāda, ka spondiloze un spondilartroze. Turpmāk līdz šim pašam brīdim jūtos slikti- gandrīz nepārtraukti ir trokšņi galvā, galva reibst  un ir tāda kā  neskaidra, muguras rajonā jocīgi it kā salst, it kā karst. Pats trakākais, ka naktīs pamostos, un visas šis nejaukās sajūtas klūp virsū ar divkāršu spēku, arī bailes un uztraukums par savu veselību liek manīt arvien spēcīgāk.
Ļoti negribas  lietot  spēcīgus psihiku nomierinošus medikamentus, jo daudzus gadus atpakaļ biju ar tiem saskārusies. 1987. gadā man bija bezgala smagas dzemdības, pēc kurām nedēļu atrados komā, no kuras pamodos ar kustību un runas traucējumiem, cieta  arī psihe. Vēlāk nācās saskarties ar depresiju, pastāvīgām bailēm par savu dzīvību, sevišķi naktīs bieži vien  likās, ka mirstu nost,  nomāca bieža raudulība,  bija daudzas vizītes pie psihiatra un dažas reizes nācās ārstēties arī psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Apmēram 20 gadus lietoju dažadus antidepresantus un psihotropos medikamentus.Bezgala grūti bija tikt vaļā no to atkarības, tomēr man tas izdevās. Un nu atkal jūtu, ka atkal tos nāksies lietot.

2

Re: VD vai kāda cita kaite- kā tikt ar to skaidrībā?

simbamalta
Nu redzi, Tu jau pati, it kā, atbildēji sev uz jautājumu, ka jūti, ka atkal nāksies lietot AD. Tas protams nav nekas patīkams, taču zini, ka tagad, 20 gadu laikā zāļu jomā ir liels progress un tagad AD ir krietni vien mazāk blaknes, krietni labāks efekts un arī vieglāk no tiem tikt vaļā. Man šķiet, ja dzīves kvalitāti uzlabo tā AD tablete, tad labāk, tomēr, viņu dzert, nevis diendienā mocīties ar dažādām veselības problēmām. Taču izklausās, ka Tev varētu nebūt tikai VD, ja jau Tev oficiāli ir atzīta hipertonija un ir ilgstoši bijis jālieto zāles. Un diemžēl, lai cik skumji tas arī nebūtu, taču, ja cilvēkam jau dzīvē ir bijušas psihiskās veselības problēmas, ārstēšanās, AD u.t.t. iespēja, ka vēl tiks piedzīvotas krīzes un līdzīgas izjūtas, ir ļoti liela. Ieteiktu Tev tomēr izmeklēties arī, jo var jau būt, ka Tev paveiksies, padzersi zāles un viss pāries, bet var būt, ka Tavām sajūtām ir arī organisks pamats, un to noteikti vajag izslēgt. Taču no zālēm nebaidies, svarīgi ir justies labi ŠODIEN! Protams saprāta robežās cenšoties nebojāt visa organisma stāvokli ar pārzāļošanos. Turies un veseļojies!

3

Re: VD vai kāda cita kaite- kā tikt ar to skaidrībā?

Pilnīgs āāāpāc!Es ar sitiem draņķiem,velniem mokos 12 gadus un netieku galā.Ar galvu man ok,bet tie traucejumi,,,pamožos,jūtos brīnišķīgi,pieceļos,10minūtes un sakas problemas,reiboņi,normals spiediens,slikta dūša,izteikti slikta,nepatīkama sajūta sirds apvidū,sajūta tūlīt gībšu,tumšs priekš acīm.Esmu nomocījusies un nezinu kā rīkoties.Esmu gatava dzert tabletes visu mūžu,bet lai pazūd tās sajūtas,kas liek sākties panikai,bailēm nomirt.Jau mēnesi neesmu izgajusi no majam.

Sidžito

4

Re: VD vai kāda cita kaite- kā tikt ar to skaidrībā?

Man arī ir bijuši tādi sliktumi,bet tomēr centos kustēties,dariju to kas patīk-neļāvos depresijai.Tev ir jāsaņemās,lai cik grūti tas arī būtu.Paņem draugu pie rokas un ej ārā,pēc tam jutīsies labāk.

5

Re: VD vai kāda cita kaite- kā tikt ar to skaidrībā?

ssancis
Izklausās ļoti pazīstami. Es gan kaut kā sev cenšos atgādināt, ka 2 gadu laikā taču neesmu vēl nomirusi, kaut arī bieži ir sajūta, ka nu šodien točna miršu..... Vai Tu esi lasījusi Kurpatova grāmatu? Vai Tu ikdienā lieto kādas zāles? Man ir līdzīgi, no rīta pamostos, viss liekas ok, nomazgājos, paēdu brokastis un viss - sākās dažādākie simptomi, un, ja daudzus varu pacensties ignorēt tad ar reiboņiem, redzes problēmām unnerealitātes sajūtu ir grūti kaut ko jēdzīgu pa dienu sadarīt, jo streipuļodams jau tālu neaiziesi.

6

Re: VD vai kāda cita kaite- kā tikt ar to skaidrībā?

Labvakar pirmo reizi rakstu bet 100 reizes esmu parlasijusi visus jusu rakstitos simptomus, un smiekligakais ka man tie visi ir bijusi ar partraukumiem, tagad ir 3 mazais un atkal uzliesmo ,vairakas reizes ar viru uz 2 dienam aizbraucam atpusties bet ko nu VD ir klat nevar nekur aiziet sirds liekas ka izleks pa muti, satraucos ka nomirsu, ka netikšu mājās pie berniem nu kautkadas trakas baiļu fobijas, tad saku pieverst uzmanibu savai veselibai liekas ka tas sap un tas sāp, nu vesela buķete, vistrakakaiska nezinu ka ar to cinities, zinu ka kautkas dziļi slepjas zemapziņa no ka ari ir izlekusi ta VD bet nu ej un ielein tai zemapziņā...