1

Tēma: Nerealitātes sajūta

Gan jau daudziem ir nerealitātes sajūta.
Tātad jautājus vai kāds ir ticis no tās vaļā un kā?
Man jau Sajūta ir vairāk kā gadu

2

Re: Nerealitātes sajūta

Kaa tev vinja iisti izpauzhas?man ir taadu reibonji,mikstas kajas,kad miegu ciet liekas kriitu,nu gruti izskaidrot...

3

Re: Nerealitātes sajūta

tā jau nav nerealitāte, nerealitāte ir tad, kad viss liekas ne pa tēmu notiek, tā dīvaini

4

Re: Nerealitātes sajūta

Man ir jau labu laiku nerealitāte 24/7, nav ne jausmas kā no tās tikt vaļā. Domāju, vai vispār pienāks tāda diena kad atgriezīšos realitātē un prāts būs skaidrs, neticās.

5

Re: Nerealitātes sajūta

Man jau arī labu laiku ir, gribas atgriezties realitātē

6

Re: Nerealitātes sajūta

ka izpauzas nerealitates sajuta?
Man vienreiz bija ka braucu pie stures un likas ka sledzos valja, tad nokluvu ar masinu talak sava punkta kur braucu un nesapratu ka lidz turienei tiku, likas viss divaini apkart. vai ta ir nerealitate?

Un vel ja stav atsledzas smadzenes ne pa ko nedoma un nedzirdi kas apkart notiek, kkur ne sava prata ta ari ir nerealitate?

7

Re: Nerealitātes sajūta

simucis18
Nerealitāte, vismaz man, izpaužas ar sajūtu, ka visas sajūtas ir notrulinātas, liekas, ka pati notiekošajā nepiedalos, nesaprotu vai man ir auksti vai silti, vai es patiešām runāju/saprotu/piedalos vai man tikai tā liekas. Ir sajūta, ka skaņas ir attālākas, viss notiekošais notiek kaut kā ne pa īstam, kā filmu skatoties. Vispār man ir ļoti grūti aprakstīt to sajūtu, bet es domāju, kam ir bijusi - saprot. Medicīniski varētu teikt, ka bremzēts tanī brīdī paliec, izskaidrojums tā vienkārši stāstot - smadzenēs ir neironi, celiņi un tiltiņi, kas tos savieno un kādā no tiem tiltiņiem, kas padod impulsus/informāciju ir tāds kā palēlinājums (sastrēgums), kas rada sajūtu, ka viss notiek nereāli. Bet ir tādi termini kā depersonalizācija, derealizācija, vari palasīt sīkāk par tiem, ja gribi saprast atšķirību.

8

Re: Nerealitātes sajūta

Kapec ta jautaju, lai cik divaini tas butu, bet manam draugam taa ir, man pasai taa nav, nevar but ka vinam ari ir VD big_smile
Vinam ir viss tas pats ko aprakstiji. Vinam ilgst paris sekunde vina tikai + vel vnm kko nogaz, kkur ieskrien taja bridi. Tev ta ari ir?

9

Re: Nerealitātes sajūta

simucis18
Vispār nerealitāte mēdz būt arī tiem kuriem nav VD, psihoterapeiti to skaidro ar vēlmi attālināties, izslēgt savu apziņu, kādā stresaina situācijā, tad šādi nerealitātes mirkļi mēdz būt arī tiem, kuriem nav VD, bet ir vienkāršs stress. Tas ir aizsargmehānisms, līdzīgi, kā tas, kad indivīda zemapziņa izlemj izlēgt no savas atmiņas nepatīkamu/traumatisku pieredzi.

10

Re: Nerealitātes sajūta

aaa nu tagad skaidrs smile Domaju ka draugam ari jau VD ir big_smile
Jaa, stresains vins bija un ir un vnm nedaudz bus smile

11

Re: Nerealitātes sajūta

Man ta ir,bet tgt ik pa laiam saku atiet no ta un justies normali,ir ari miglaina redz

12

Re: Nerealitātes sajūta

a pie nerealitates pieder kad liekas ka viss apkart tads divains, prieksmeti tadi tumsi, divaini, kaitinosi, viss taka saplust bet tai pasa laika izgaizt..kr4 kkaa taa...un ieksejais nemiers un lielas dusmas ;(

13 Izmainīja iveta (2013-04-26 20:28:48)

Re: Nerealitātes sajūta

Man arii uznaak lielas dusmas un pat uz priekshmetiem,sodien uz pastkastiiti bij dusma un kaitinaaja,ka vinjaa atkal kaut kas samests...

14

Re: Nerealitātes sajūta

es uz sienas pulkstena vakar sadusmojos big_smile ka vins skaneja big_smile

15

Re: Nerealitātes sajūta

@ Kitija @ Glads

Kā Jums sākās depersonalizācija/derealizācija? Bija kāds traumatisks notikums vai kā citādi? Esmu lasījis, ka halucigēnās sēnes vai LSD var cilvēku izsist ārā no tā stāvokļa un atjaunot saikni ar realitāti, bet tas ir arī riskanti, jo reizēm tieši halucigēnu lietošana var izsaukt šo stāvokli. Tas vispār ir viens no mazāk izprastajiem traucējumiem; ārsti parasti uzskata to par depresijas paveidu, bet tā gluži nav, jo cilvēks var arī nebūt nomākts, bet tas "atrautības" stāvoklis liek viņam tādam būt. Ir liecības par preperāta Naloxone spēju samazināt DP/DR - re kur ir par to sīkāka informācija:

http://www.dpselfhelp.com/forum/index.p … a-success/

16

Re: Nerealitātes sajūta

ckzs
Nu manān gadījumā DP/DR neizraisīja narkotikas, jo tās nelietoju. Domāju tas skaidrojums, ka vienkārši manai psihei ir par daudz (salīdzinoši īsā laika posmā bija ļoti daudz traumatisku notikumu) un varbūt psihe nolēma distancēties no problēmām (tipa tas nenotiek ar mani, jo tieši tāda ir mana DP sajūta), šis man liekas loģiskākais skairdojums, tikai nesaprotu cik ilgi vēl,..... jo pašai šķiet, ka tos notikumus esmu pieņēmusi, nezinu vai pienācīgi izsāpējusi, jo tobrīd, kad viss tas notika, es sev neļāvu pārdzīvot, jo man tikko bija piedzimis bērniņš un es sev teicu, tagad man pirmām kārtām jābūt mammai, jādomā lai būtu pieniņš un lai nesabruktu, domāju tas arī bija pie vainais, jo visas tās emocijas bija manī, es tās neizraudāju un neizsāpēju. Tagad nerealitāte ir mana ikdiena, citu dienu vairāk, citu mazāk...... Man gan bail te tā publiski teikt, taču VD sākumā man nebija nepārejoša DP, tā vienu dienu bija, to piefiksēju, un tad varbūt pat nedēļām nebija, taču es meklēju AD, un man liekās, ka pēc vienu AD lietošanas man DP iegāja jaunā fāzē - daudz stiprākā un bez pārtraukuma. Es ļoooooti ceru, ka kādu dienu es no tās atbrīvošos, jo ir dienas, kad mani vairs nekas cits nenomāc, tikai DP.
Paldies par rakstu, noteikti izlasīšu.
Vai Tu pats/pati arī mokies ar DP/DR?

17

Re: Nerealitātes sajūta

Kas ir Dp un DR?

18

Re: Nerealitātes sajūta

Depersonalizācija un derealizācija.

19

Re: Nerealitātes sajūta

Man arī tāda jocīga galva ir katru dienu, kopš VD sākās(pirms pusotra gada). Cenšos ignorēt, vairāk biedē reizes, kad laikam tā ieciklējos uz VD simptomiem, ka reāli normāla smadzeņu darbība nefunkcionē kā pienākas - aizmirstu elementāras lietas izdarīt, piem., kur tikko noliku mašīnas atslēgas utt. big_smile

20

Re: Nerealitātes sajūta

pazistamas sajutas diemzeel.. galva dulla,liekas ka runaju aplam,gribu teikt TV pasaku ko citu.. baisi sad