1

Tēma: Kā Tu tiec galā?

Sveiki,

Īsumā par mani - sākot ar 14gv mana iepriekšējā ģ. ārste vairākkārt ieminējās, ka man varētu būt VD, bet diagnoze nekad netika tā arī "finalizēta". Desmit gadus nostaigāju ar neregulārām lēkmēm, trauksmi. Nesen nomainīju dakteri, bet tajā brīdī nelikās, ka ir kāda vaina, jutos labi un biju piemirsusi par problēmām un stresu un viss šķita forši. Paliku stāvoklī, viss feini, grūtniecības laiks mierīgs, laimīgs un še! no pirmās dienas, kad piedzemdēju mana dzīve ir vnk murgs. Bērna slimošana/operācija, uzmācīgas domas, stress, nereāls nogurums, konkrēta izkāmēšana, pašas "veselības problēmas" (VD simptomi), vienvārdsakot viss sakrita uz galvas. Esmu sevi pārbaudījusi no a-z, vesela kā zirgs. Biju pie psihiatra, diagnoze - trauksme, hroniska neizgulēšanās, VD. Izrakstīja antidepresantus un kaut ko miedziņam, bet izlasot anotāciju, nejūtos gatava tam visam, neesmu pret medikamentiem, bet jūtu, ka savu situāciju varu un gribu vēl mēģināt samenedžēt citos veidos. Tādēļ gribu vērsties pēc ieteikumiem šeit un pajautāt - kas Jums palīdz?
Gribētos uzzināt kas kuram ir palīdzējis, izslēdzot standartu - psihoterapija, medikamenti, sports u.c.

2

Re: Kā Tu tiec galā?

kanna rakstīja:

Sveiki,

Īsumā par mani - sākot ar 14gv mana iepriekšējā ģ. ārste vairākkārt ieminējās, ka man varētu būt VD, bet diagnoze nekad netika tā arī "finalizēta". Desmit gadus nostaigāju ar neregulārām lēkmēm, trauksmi. Nesen nomainīju dakteri, bet tajā brīdī nelikās, ka ir kāda vaina, jutos labi un biju piemirsusi par problēmām un stresu un viss šķita forši. Paliku stāvoklī, viss feini, grūtniecības laiks mierīgs, laimīgs un še! no pirmās dienas, kad piedzemdēju mana dzīve ir vnk murgs. Bērna slimošana/operācija, uzmācīgas domas, stress, nereāls nogurums, konkrēta izkāmēšana, pašas "veselības problēmas" (VD simptomi), vienvārdsakot viss sakrita uz galvas. Esmu sevi pārbaudījusi no a-z, vesela kā zirgs. Biju pie psihiatra, diagnoze - trauksme, hroniska neizgulēšanās, VD. Izrakstīja antidepresantus un kaut ko miedziņam, bet izlasot anotāciju, nejūtos gatava tam visam, neesmu pret medikamentiem, bet jūtu, ka savu situāciju varu un gribu vēl mēģināt samenedžēt citos veidos. Tādēļ gribu vērsties pēc ieteikumiem šeit un pajautāt - kas Jums palīdz?
Gribētos uzzināt kas kuram ir palīdzējis, izslēdzot standartu - psihoterapija, medikamenti, sports u.c.

Cik nu vari atpūties, guli kopā ar bērnu, lūdz palīdzību ģimenei kaut vai mājas uzkopšanā. Tagad lielisks laiks - ej svaigā gaisā. Ēd, vnk ēd, bet veselīgi. Dzer ūdeni. Un aptiekā palūkojies pēc kādas tējas mieram un miegam. Vai to pašu relaxen. Nezinu vai baro bērnu ar kruti, tādēl apjautājies aptiekā ko vari lietot. Un katru dienu kaut uz 15minūtēm atceries par sevi un lietām, kas Tev dod gandarījumu.

3

Re: Kā Tu tiec galā?

Iesaku lietot šķidrumu un pievērsties lietām, kas patīk. Izklausās elementāri, bet tas palīdz. Jāsaprot, cik nopietnā stadijā ir VD. Ja ir kā man, tad bez AD neiztikt.. un nelasi tās anotācijas. Gan labāk jutīsies, gan gulēsi naktīs.

Un tomēr - man dzīvē ir divi nopietni saasinājumi aiz muguras.. un abus izdzīvoju ar AD + minētās lietas.. tagad ir trešais saasinājums un to pārdzīvošu tieši tāpat. Sākumā AD, pēc tam sākšu KBT (kognitīvi biheiviorālo terapiju).

Lai veicas!

4

Re: Kā Tu tiec galā?

Man palīdz Dzīvais Dievs, Kristus. Zinu, ka bez Viña ziñas man ne spalviñas neizkritīs. Agrāk bija bail no sirds lēkmes, kad bija trauxme, tad no tā baznīcā atteicos, tad ilgi vajāja bailes sajukt prātā, līdz satvēru ar Visu savu sirdi, prātu, ka ja bùs tā, ka ja Dievs tā nolēmis tad tā bùs, jo tas tik par kā uztraukties par to vai mašīna Tev neuzbrauc, vai vēl kas utt kad to sapratu tad atlaida, jo no kā man bīties? visu savu dzīvi atdit velnam in laut sevi baidīt? paldies nē, es izvēlos Dieva mīlestību nevis velna bailes. Un nav jāpaliek fanātam, vnk lùdz pat ja netici, ka vëlies lai Tavā dzīvē ienāk Tavs glābējs Jēzus, jo kas cilvēkam nav iespëjams tur sākas Dieva darbs. Cilvëki izvēlas dziedniekus, šamañus, tabletes, psihoterapetus utt atdot savus labākos gadus un kad veselība, nervi sabeigti lùdz Dievam palīdzību...Dievs var pievest īstos vilvēkus, dot atziñas arī dziedināt, nezinu viejlāk ir laikam mocīties nekā vērsties pie Dieva! Lai izdodas!