1

Tēma: Pierakstu kladīte

Gribu padalīties ar savu ideju. Vakar iekārtoju kladīti par vd sajūtām un simptomiem.Vienā pusē rakstu savas izjūtas,otrā pusē kādas ir citiem.Sadalu pa ķermeņa daļām,galva,sirds,elpošana,kājas,rokas,mugura un beigās dažādas sajūtas(piem.bailes,fobijas,nerealitātes sajūta nu kaut kā tā). Sāku tepat ar mūsu forumu un jūsu sajūtām. Tāda kladīte palīdz pie jaunām sajūtām,ieskaties pie citiem ā ir,un nomierinies,tad arī nerodās tik daudz jautājumu vai jums tā ir bijis.vēl var uztaisīt sarakstiņu ar plānotajiem pasākumiem lai tiktu galā ar vd,citu ieteikumi,tējiņas zālītes,labi dakteri,kas ir reāli palīdzējuši. Kaut kā tā,varbūt jums noder mana ideja,es vakar ar lielu interesi rakstīju un ārprāts,secinājums ka sajūtas ir tik daudz un dažādas ka reāli ne pie vienas nopietnas fiziskas kaites tā nemēdz būt. Man topā ir galva tur kādas 15 dažādas sajūtas bijušas.

2

Re: Pierakstu kladīte

Tev gan ir baiga apņēmība. es arī labprāt, bet nogurums un apatīja pagaidām ņem virsroku, bet doma laba, ceru,ka ko tādu arī es uztaisīšu.

3

Re: Pierakstu kladīte

Man jau ir otrādi, nevis nogurums bet baigā aktivitāte, tāpēc jau nevaru mierā nosēdēt, vajag ar kaut ko nodarboties, kaut vai rakstīt. smile

4

Re: Pierakstu kladīte

es mēģināju darīt līdzīgi: divas nedēļas katru dienu rakstīju kas man sagādā stresu. Rakstīju visu pēc kārtas, pēc tam lasot ir viegli saprast, ka stress rodas kaut kādu dažu iemeslu dēļ, kurus Ādamsons var izskaust no sevis... tas noteikti palīdz tikt gala ar VD..

5

Re: Pierakstu kladīte

Dace rakstīja:

Tev gan ir baiga apņēmība. es arī labprāt, bet nogurums un apatīja pagaidām ņem virsroku, bet doma laba, ceru,ka ko tādu arī es uztaisīšu.

hmm.. es teiktu ka viņai ir baigā apsēstība smile)

6

Re: Pierakstu kladīte

apsēstība ir tev vienmēr iekomentēt ne pa tēmu

7

Re: Pierakstu kladīte

evija9162 rakstīja:

Gribu padalīties ar savu ideju [...]

Super ideja evija9162. Es arī nesen sāku darīt to pašu, tikai papildus vēl aprakstu savas tās dienas aktivitātes un diētu. Šādi esmu atradis ļoti daudz VD kairinātājus, un sāku saprast no kā jāuzmanās. Mani pārsteidza cik ļoti konkrēti pārtikas produkti var ietkemēt labsajūtu.

Kādi ir Tavējie novērojumi?

Citreiz apkārtējie nesaprot, kam mēs ejam cauri. Ja viņi zinātu, tad šādu pieredzi pat ienaidniekiem nenovēlētu...

8

Re: Pierakstu kladīte

Palasīju,ko tik visu nedarat,lai izprastu savu VD. Rodas jautājums vai darot tik daudz(pierakstot visus simptomus,visas lietas,kas itkā "kairina" VD,tiekat galā labāk nekā citi,kas nedara tik daudz maznozīmīgu lietu? VD sākas galvā,tātad,ja kaut vienu zinātnisko rakstu papūlas saprast,tad katram jāizcīna lielāka vai mazāka cīņa ar savu galvu:). Un jautājums neslēpjas bailēs vai fobijās,bet gan gribasspēkā,vēlmē kaut ko mainīt utt...Es tam visam joprojām eju cauri. Esmu sastapusies ar fantastiskiem psihoterapeitiem,kas ir tikai vairojuši ticību maniem spēkiem,esmu saskārusies ar smilšu terapiju,krāsu terapiju,Helingera terapiju,jogu,akupunktūru utt...Šeit tiek apspriestas kladītes..ari man tāda ir,bet atšķirībā no visiem pierakstītājiem, es tur rakstu sajūtas,ar kādām nākas saskarties ikdienā, un KĀPĒC rodās sekas,kas izpaužās VD.Ja pierakstīsiet,ka jums reibst galva vai trīc rokas,tas neko nedos....kladītē vislabāk "atstāt" sliktās emocijas,kas izsauc VD,tās var būt dusmas,riebums,naids,pārmērīga kontrole pār visu,vēlme būt labākajam utt....stundas pieraksti,kas nav jāpārlasa un jāsāk šausmināties,vai tiešām viss ir tik slikti...ar VD viss ir slikti tikmēr kamēr padodaties. Ja nepatīk rakstīt-zīmējiet,vislabāk ar guaša krāsām uz liela papīra...uzzīmējiet to situāciju,kurā jūs jūtaties slikti,no kā baidaties,tai nav jābūt Van Goga gleznai:),zīmējiet pēc iztēles,jo to ir jāsaprot tikai jums pašiem.Kad esat beiguši zīmēt,izanalizējiet situāciju vai tiešām ir tik slikti/bail/utt,un lēnām no viena gala krāsojiet ciet,itkā izdzēšot to no savām atmiņām...šo mirkli var lietot tad,kad uznāk kāds sliktums,galvā atsauc mirkli,kad visu slikto zīmējat ciet...Ir protams daudz lietu,kas paīdz,bet katram ir jāatrod savs labākais variants kā sargāt sevi. Un nebaidaties runāt,nebaidaties to atklāt cilvēkiem ar ko ikdienā esat kopā,tas nav nekas nosodošs,tas jums pašiem atvieglos dzīvi,jo izrunāšanās(emociju atdeve uz āru)ļoti palīdz,tāpēc neslēpjat tās.