1

Tēma: VD jau gadu.

Jau gadu mokos ar VD. Ar ģ.ā. runāts, šķiet, viņa, īsti nesaprot, cik nopietni tas ir. Izrakstīja zāles - Alprozolam. Iedzert avārijas situācijā.
Man ir problēma kaut kur braukt - autobusi ir mans lielākais bieds.Kaut ceļš ar to ir  max 15min ilgs. Cenšos maksimāli izvairīties braukt ar tiem, bet man problēma tāpat liek par sevi manīt. Man liekas,ka man vajag uz tualeti pa lielam. Un vajag tieši tad, kad es esmu autobusā, mašīnā, esot veikalā, stāvot garās rindās vai tad,kad bērns jāved pie ārsta vai bērnudārza utml. . Un man liekas,ka man griež vēderu, ka vajag TAGAD, TŪLIŅ. Esmu lēkusi no busa ārā krietnu laiku iepriekš pirms savas pieturas un skrējusi skriešiem uz darbu,lai pagūtu. Protams, kad izkāpju - man neko vairs nevajag.
Esmu ierobežojusi savu iziešanu - uz veikaliem, uz pasākumiem. Ja jāiet obligāti - iepriekš visu dienu neko neēdu un vēl to dienu neko neēdu,lai es būtu pārliecināta,ka manī nav nekā tāda,kas varētu likt sāpēt vēderam un vajadzēt uz wc pa lielam.
Man ir grūti. Es nevaru ilgstoši stāvēt rindās, jo man liekas,ka man vajag. Es neko nevaru...Un man ir grūti.
Es gribu ēst augļus, gribu ēst visu ko un kad vēlos. Bet nevaru.
Protams, ka vīrs un bērns no tā cieš. Es negribu braukt nekur tālu un ilgi, es izvairos.
Reizēm ir milzīgs besis. Nu tā,ka viss ir apnicis.
Tāds sīkums kā tualete  - pēdējo gadu ir aizņēmis visu manu prātu. Katru dienu es par to stresoju un nervozēju.
Braucu tomēr savā busā un skatos,ka cilvēki stāv un gaida..un viņiem noteikti neko nevajag. Cilvēki lēnu garu staigā pa veikaliem, pērk šmotkas un viņiem neko nevajag, kamēr es par to vien domāju un uztraucos - ka tikai man nevajadzētu.
Tagad ir pienācis laiks, kad kādu laiku man būs jābrauc ar autobusu rītā/vakarā. Mans plāns - no rīta Alprozolam, Loperamīds un neēšana vispār.
Gudri tas nav, bet es nezinu kā lai normāli dzīvo.

2

Re: VD jau gadu.

a.kaa rakstīja:

Jau gadu mokos ar VD. Ar ģ.ā. runāts, šķiet, viņa, īsti nesaprot, cik nopietni tas ir. Izrakstīja zāles - Alprozolam. Iedzert avārijas situācijā.
Man ir problēma kaut kur braukt - autobusi ir mans lielākais bieds.Kaut ceļš ar to ir  max 15min ilgs. Cenšos maksimāli izvairīties braukt ar tiem, bet man problēma tāpat liek par sevi manīt. Man liekas,ka man vajag uz tualeti pa lielam. Un vajag tieši tad, kad es esmu autobusā, mašīnā, esot veikalā, stāvot garās rindās vai tad,kad bērns jāved pie ārsta vai bērnudārza utml. . Un man liekas,ka man griež vēderu, ka vajag TAGAD, TŪLIŅ. Esmu lēkusi no busa ārā krietnu laiku iepriekš pirms savas pieturas un skrējusi skriešiem uz darbu,lai pagūtu. Protams, kad izkāpju - man neko vairs nevajag.
Esmu ierobežojusi savu iziešanu - uz veikaliem, uz pasākumiem. Ja jāiet obligāti - iepriekš visu dienu neko neēdu un vēl to dienu neko neēdu,lai es būtu pārliecināta,ka manī nav nekā tāda,kas varētu likt sāpēt vēderam un vajadzēt uz wc pa lielam.
Man ir grūti. Es nevaru ilgstoši stāvēt rindās, jo man liekas,ka man vajag. Es neko nevaru...Un man ir grūti.
Es gribu ēst augļus, gribu ēst visu ko un kad vēlos. Bet nevaru.
Protams, ka vīrs un bērns no tā cieš. Es negribu braukt nekur tālu un ilgi, es izvairos.
Reizēm ir milzīgs besis. Nu tā,ka viss ir apnicis.
Tāds sīkums kā tualete  - pēdējo gadu ir aizņēmis visu manu prātu. Katru dienu es par to stresoju un nervozēju.
Braucu tomēr savā busā un skatos,ka cilvēki stāv un gaida..un viņiem noteikti neko nevajag. Cilvēki lēnu garu staigā pa veikaliem, pērk šmotkas un viņiem neko nevajag, kamēr es par to vien domāju un uztraucos - ka tikai man nevajadzētu.
Tagad ir pienācis laiks, kad kādu laiku man būs jābrauc ar autobusu rītā/vakarā. Mans plāns - no rīta Alprozolam, Loperamīds un neēšana vispār.
Gudri tas nav, bet es nezinu kā lai normāli dzīvo.

Tikai pārvarot bailes tā pāries. Centies novērst sev uzmanību esot autobusā - koncentrē uzmanību uz mūziku, kura skan Tev bo telefona, spēlē kādu spēli telefonā, lasi grāmatu. Un galvenais - lēnām un dziļi elpo. Skaiti līdz 100 galvā zīmējot šos ciparus utt....


Par zālēm - tās tev tikai noņems sajūtas. Palasi info, kas ir VD un saproti, kas Tev ir cēlonis un sāc ar to saprasties un pieņemt to.

3

Re: VD jau gadu.

Tā jau ir. Visur jau raksta/saka, ka bailes jau nevar izārstēt. Es pat pati saprotu,ka tas ir izdomāts un ka tās sajūtas, kad tiešām vajag pilnīgi citādākas, bet ka sāku domā, tā aiziet. Mēģinu ar austiņām braukt, dungot prātā līdzi - dažreiz nostrādā, dažreiz ne.

4 Izmainīja Fuskus (2017-06-05 15:29:57)

Re: VD jau gadu.

Normāla stresa pazīme. Man tā ir vienmēr pirms kādam svarīgām tikšanām, pirms eksāmeniem un līdzīgi, kad esmu pastiprināti uztraucies... Tu vnk esi tikusi tālāk, uztraucies jau par autobusu. Bet princips tas pats

5

Re: VD jau gadu.

Fuskus rakstīja:

Normāla stresa pazīme. Man tā ir vienmēr pirms kādam svarīgām tikšanām, pirms eksāmeniem un līdzīgi, kad esmu pastiprināti uztraucies... Tu vnk esi tikusi tālāk, uztraucies jau par autobusu. Bet princips tas pats

Jā, tagad tas ir autobuss.
Pirms kāda laika tas bija viss,kas ir ārpus mājas. Pat mājās. Vīram tikai aziliegta ilgā poda sēdēšana, jo līdz ko viņš iegāja wc, tā man vajadzēja. un fiksi vajadzēja. Atteicos braukt pie savas mammas,kad tēvs ir mājās. Kāpēc? Jo ilgi sēž uz poda.
Šis viss iekrita kopā ar BKA. Līdz ko esmu atsākusi strādāt - ir citādāk. Mazliet vieglāk. Ir dienas,kad tāpat nevaru nevienu veikalu iztaigāt, tikai mājās vajag un punkts, bet ir dienas,kad es varu izstaigāt, izbraukāt un visu.
Citreiz nevaru neko. Ir bailes, jāsaka atklāti, pielikt bikses.
Nesaprotu kur man šitādas bailes uzradušās. Nav nedz trauma bijusi, nekā...un arī...ar prātu saprotu,ka nu - kas ir ļaunākais,kas var notikt? Pietaisītu bikses. Viss. Tas arī viss. Nav mirstamā kaite. Protams, kauns būtu, bet fiksi meklētu wc vai krūmus, vai ne? Bet nē. ir bailes. Bailes tā,ka panika nāk virsū un histēriska raudāšana, jo man itkā liekas,ka vajag pa lielam.

6

Re: VD jau gadu.

Man šķiet, ka viens pats Alprozalāms (tas ir vecais labais Xanax strap citu) tur nederēs, vispār nav nopietni, ka ģimenes ārsts uzņemās ārstēt šādas kaites, viņš nav kompetents, labāk aiziet pie psihiatra, zinu, ka grūti jau sevi pārvarēt un aiziet pie tāda ārsta, bet nu tā ir psihes sfēra, pietam varbūt kādam pacientam ir bijis līdzīgi.
Man nav tā bijis, tādēļ grūti kaut ko praktisku ieteikt, veģetatīvā nervu sistēma jau ietekmē orgānu darbību neatkarīgi no mūsu gribas, pie liela stresa mēdz būt tā, ka vajag uz tualeti.
Bet ja tas no kā baidies, nekad nav noticis, tas arī nekad nenotiks. Tev vnk vajag noticēt, ka pat, ja tas notiks, tas nav nekas traks, jāpieņem, ka tas notiks, jāsamierinās un tad vairs nebūs bail un tas nenotiks.

7

Re: VD jau gadu.

despair rakstīja:

Man šķiet, ka viens pats Alprozalāms (tas ir vecais labais Xanax strap citu) tur nederēs, vispār nav nopietni, ka ģimenes ārsts uzņemās ārstēt šādas kaites, viņš nav kompetents, labāk aiziet pie psihiatra, zinu, ka grūti jau sevi pārvarēt un aiziet pie tāda ārsta, bet nu tā ir psihes sfēra, pietam varbūt kādam pacientam ir bijis līdzīgi.
Man nav tā bijis, tādēļ grūti kaut ko praktisku ieteikt, veģetatīvā nervu sistēma jau ietekmē orgānu darbību neatkarīgi no mūsu gribas, pie liela stresa mēdz būt tā, ka vajag uz tualeti.
Bet ja tas no kā baidies, nekad nav noticis, tas arī nekad nenotiks. Tev vnk vajag noticēt, ka pat, ja tas notiks, tas nav nekas traks, jāpieņem, ka tas notiks, jāsamierinās un tad vairs nebūs bail un tas nenotiks.

Ļoti pareizi domā wink

8

Re: VD jau gadu.

tas tiesa, ja pa gadu nevarēja tikt galā ģ./ā. nebūs speciālists kas zinās ko darīt.

9

Re: VD jau gadu.

Ģ.ā., jau neko nav baigi ārstējies. Kad aizeju, tad saka - uz rudeni tā visiem ir. Un arī norakstīja uz to,ka nesen bija dzemdības bijušas, grūtniecība, ilgstoša mājās būšana ar bērnu un tā. Tos visus viņa uzskatīja par iemeslu un daļēji piekrītu arī, jo esot darbā ir daudz vieglāk.
Tagad, pirms braukšanas ar autobusu iedzeru Alprozolam un varu izbraukāt bez stresiem un besīšanās. Jūtos kā cilvēks.

10

Re: VD jau gadu.

Bet nu Tu zini, ka trankvili patstāvīgi lietot nedrīkst ilgāk kā 2-3 nedēļas ?

11

Re: VD jau gadu.

Es savulaik distoniju sāku ārstēt ar citiem trankviļiem, bet tās pašas grupas, ko "aizņēmos" no mammas zāļu skapīša. Tolaik nebija sajēgas ne par ko, pirmā doma bija tāda pati- tas mani padara par normālu cilvēku. Vienīgais ar katru reizi izjutu, ka efekts mazinās un sāku dzert 2, 3 tabletes.
Vēlāk tiku pie Xanax (nu tas pats Alprozalam), jo to trankvili man negribēja izrakstīt, tjipa Xanax esot labāks.
Baigi aizrāvos, strauji palielināju devu, jo nedēļas laikā tā tablete man vairs nepalīdzēja, sāka rasties melnie caurumi, problēmas ar atmiņu. Piemēram, es neatcerējos, kā es nokļuvu mājās, bet manas smadzenes izdomāja stāstu kā tas notika, jo man šķita, ka visu atceros. Tad man atgādināja to un sapratu, ka manas atmiņas bija izdomātas un neeksistēja. Diezgan baisa sajūta. Tolaik mani tas nesatrauca, pusgads bija tāds miglā tīts, mēdzu vēl alkoholu piešaut klāt. Pēc smadzeņu satricinājuma (xanax+ alko + kkads klubs + bezfilma) sāku bažīties. Bija gadījumi kad man atstāstīja, ko es darīju, bet es pilnīgi neko neatcerējos. Par to, cik grūti bija atmest labāk nesākšu. Tgd atkal to dzeru, bet cenšos nepārdozēt un dzeru AD. Ar alko nekādā gadījumā nemiksē, var beigties ar galvas traumu.

Negribu baidīt, bet ja tā ir vienīgā terapija, tad tā līdz uz mēnesi, jo tā ir atkarību izraisoša viela, kas neārstē. Būtu ok aiziet pie psihiatra tomēr un padzert šitam klāt antidepresantus. Un mēģināt psiholoģiski tikt galā, jo uzsēsties uz zālēm ir viegli, bet tā sajūta, ka esi atkarīgs un vajag vairāk ir briesmīga, visu laiku ar to mokos.
Alprozalam var dzert protams bet viņš neārstē, palīdz tikai situācijā, kad tev ir panikas lēkme.

Un vēl tad kad esi zem tās tabletes un tev tā nav, mēģini sakārtot domas, iestāstīt sev, ka redz nekas tāds nenotiek, ka tās bija tikai iedomas. varbūt pēc tam tu varēsi skaidrā prātā to visu darīt jo būs bijusi laba pieredze, ka spēj sevi pārvarēt un ka nekas tāds nenotiek, notici vnk tam, tad viss būs ok.

12

Re: VD jau gadu.

Nesaku, ka tā drīkst darīt, bet es no rîtiem AD un retu reizi vakaros alko, paldies dievam nekas traks nav bijis. Psihiatrs piekodināja, ka xanax ar alko nedrîkst jaukt kopā, jo var noraut tieši to gļuku par kuru stāsti. Man ja reizēm pēc ballītes nākošajā dienā nāk bailīgais, vienmēr sazvanos ar kādu ārstu, lai pārliecinātos vai nav par ātru xanax raut iekšā. Tpu tpu tpu, bezfilma nav iestājusies.

13

Re: VD jau gadu.

Sapraats rakstīja:

Nesaku, ka tā drīkst darīt, bet es no rîtiem AD un retu reizi vakaros alko, paldies dievam nekas traks nav bijis. Psihiatrs piekodināja, ka xanax ar alko nedrîkst jaukt kopā, jo var noraut tieši to gļuku par kuru stāsti. Man ja reizēm pēc ballītes nākošajā dienā nāk bailīgais, vienmēr sazvanos ar kādu ārstu, lai pārliecinātos vai nav par ātru xanax raut iekšā. Tpu tpu tpu, bezfilma nav iestājusies.

Pēc alko es mēdzu uzdzert xanax kad eju gulēt, jo savādāk nevaru aizmigt, man jau atkarība no tā xanax atkal, kā sāk to dzert, tā nevar beigt.

Ir jau AD, ko var lietot ar alko, galvenais neaizrauties ar alko, tas jau to distoniju un trauksmi pastiprina. Man vsp alko riebjas, jo tas grauj attiecības, bet mēdzu iedzert pa retam ar draugiem.

Slikta dūša no AD visu dienu, lai gan dzeru uz nakti. Kad vienreiz šitais beigsies, laikam vairāk par pustableti mans organisms nevelk, bet dr saka, ka par mazu deva, bet nu jūtos labāk psiholoģiski, bez AD bija baigi traki, visiem jau nav tāds nelabums, man laikam aknas nevelk vairs.

14

Re: VD jau gadu.

bet vsp ārstējoties no distonijas labāk nelietot alko, klīst versijas, ka tad sliktāk darbojoties AD, bet tā kā tās nav baigi oficiālās, apgalvot nevaru, bet nu alko jau neko labu psihei nedara.

15

Re: VD jau gadu.

Despair sāku domāt vai neesi pazīstams. Vīrietis esi?

16

Re: VD jau gadu.

despair rakstīja:

bet vsp ārstējoties no distonijas labāk nelietot alko, klīst versijas, ka tad sliktāk darbojoties AD, bet tā kā tās nav baigi oficiālās, apgalvot nevaru, bet nu alko jau neko labu psihei nedara.

Alkohols viennozīmīgi nav nekas labs. Bet ir runāts ar ārstu par šo, viss ir izskaidrots un saprasts. Vieglās devàs ļauj un starp citu iesaka dzert tīru nevis jauktu.

17

Re: VD jau gadu.

Sapraats rakstīja:

Despair sāku domāt vai neesi pazīstams. Vīrietis esi?

Jā. Kāpēc tā domā, ka esam pazīstami? (Labāk gan atbildi privāti uz šo jaut.) Var jau būt, pasaule ir maza, VD ir izplatīta mūsdienās.
Visādi stāsti ir dzirdēti. Pārsvarā gan tādas lietas vismaz manu reālo paziņu lokā netiek apspriestas, vismaz es par sevi nestāstu, arī visas trakās ballītes, kas savlaik bijušas tika uztvertas kā jaunības maksimālisms, kuram gan negadās par daudz ieraut. Paziņas mani savlaik uzskatīja par lielu ballīšmīli, bet tad bija citi laiki, studentu dzīve, kojas utt, pats saproti gan jau. Nevienmēr tie cilvēki, kas ir lieli ballētāji un šķiet galīgi nekautrīgi ir tie laimīgākie cilvēki, tā ir ilūzija, jo ja cilvēks daudz ballē un pārmērīgi dzer, tad jau laimīgs nejūtas, cenšas to kompensēt un meklēt sajūtas. Es tranvili šāvu klāt, jo tad bija lētāk dzert, mazāk vajadzēja, lielāks reibums un traki atstāsti, kas man bija miglā tīti, bet tolaik šķita kruti, ka tev ir bezfilma pēc ballītes un izdarītas muļķības. Bet no visa jau izaug. Domāju, ka tas viss atstāj sekas, sabeidz psihi vispirms un tad aknas. Vai otrādāk.
Pēdējā laikā gan dzīvoju kā atbildīgs pilsonis, darbs, darbs, darbs, nekādas ballītes, nekāds alkohols, nekādas tabletes, bet VD tomēr piemeklēja atkal, pietam smagā formā, tgd prātīgi ārstējos, prātīgi arī dzīvoju, nav jau vairs studiju laiki, tgd jāstrādā, par dzīvokli jāmaksā, viss tik dārgs. No tā vien daudziem VD piemetas, tu tik vergo un dzīve iet tev blakus klusu, LV tāds klimats un tādas algas, nevar apvienot darbu ar dzīvi, vai nu tu strādā vai dzīvo, bet ja dzīvo, tad nav naudas, un tā tas depresīvais aplis ievelkas. Cilvēki man apkārt ir diezgan noguruši, tas gan.

Ok, es te aizfilozofējos. Ja dikti interese moka noskaidrot vai esam pazīstami, uzraksti man privātu ziņu, publiski jau nesāksim te vārdus minēt. big_smile Man gan lasot tavus tekstus šķiet, ka neesam, bet tgd ir reāli intriga, varbūt esam veci paziņas no tiem laikiem un sen nav kontaktēts.

Cik sen tev ir VD?

18

Re: VD jau gadu.

Sapraats rakstīja:
despair rakstīja:

bet vsp ārstējoties no distonijas labāk nelietot alko, klīst versijas, ka tad sliktāk darbojoties AD, bet tā kā tās nav baigi oficiālās, apgalvot nevaru, bet nu alko jau neko labu psihei nedara.

Alkohols viennozīmīgi nav nekas labs. Bet ir runāts ar ārstu par šo, viss ir izskaidrots un saprasts. Vieglās devàs ļauj un starp citu iesaka dzert tīru nevis jauktu.

Man pēdējā gada laikā no stiprajiem sirds sāk dauzīties, tāpēc dodu priekšroku labam alum. Iedzeršana gan vairāk tāds kā papildelements pasēdēšanai ar paziņām, tā piedzerties kā agrāk man vienkārši vairs negribas un labi vien ir, nedod Dievs...

19

Re: VD jau gadu.

Par cik VD nezuskatu par slimību es nesaprotu kā alkohols to tieši var ietekmēt. Alkohols var pastiprināt emocijas, kas var sarežģīt vd un var arī uz laiku atvieglot vd , individuāli atkarībā uz ko tajā mirklī esi noskaņots.
Runājot par alko+ripas tā protams nav laba doma, un te pat nav nozīmes kādas ripas. Bet nu arī biju grēkojis šajā gadījumā, vienīgi ballītēs gan ripas pa virsu nešāvu, laikam jau vd piemetās kad ballīšu periods jau bij cauri. Bet citkārt ar ideju cik vien var aizmirsties jaucu alko ar trankviļiem. Apmēram tā ka viens pats sadzēros (jo nav ar ko sadzert, neviens taču mani nesaprot) un kādu ripu izšāvu pa virsu lai vnk nolūztu. Lielākais laikam bij kādi 6 xanaxi pa virsu labai alko kondīcijia ar cerību aizmigt un ilgi nepamosties - efekts bij pilnīgi pretējs, miegs nenāca vispār, bet sākās totāla trauksme, histērija..  tas tāds sad story, izmisumā mēģināju vieglus variantus kā aiziet citā pasaulē...vispār tas viss ir tāds lēts variants parādīt sev, iespējams citiem, ka es baigi slims. sviests, principā parādi, ka neko nesaproti - ne vd, ne dzīvi. Droši vismaz uz sevi tajā laikā varu to attiecināt.

20

Re: VD jau gadu.

Fuskus rakstīja:

Par cik VD nezuskatu par slimību es nesaprotu kā alkohols to tieši var ietekmēt. Alkohols var pastiprināt emocijas, kas var sarežģīt vd un var arī uz laiku atvieglot vd , individuāli atkarībā uz ko tajā mirklī esi noskaņots.
Runājot par alko+ripas tā protams nav laba doma, un te pat nav nozīmes kādas ripas. Bet nu arī biju grēkojis šajā gadījumā, vienīgi ballītēs gan ripas pa virsu nešāvu, laikam jau vd piemetās kad ballīšu periods jau bij cauri. Bet citkārt ar ideju cik vien var aizmirsties jaucu alko ar trankviļiem. Apmēram tā ka viens pats sadzēros (jo nav ar ko sadzert, neviens taču mani nesaprot) un kādu ripu izšāvu pa virsu lai vnk nolūztu. Lielākais laikam bij kādi 6 xanaxi pa virsu labai alko kondīcijia ar cerību aizmigt un ilgi nepamosties - efekts bij pilnīgi pretējs, miegs nenāca vispār, bet sākās totāla trauksme, histērija..  tas tāds sad story, izmisumā mēģināju vieglus variantus kā aiziet citā pasaulē...vispār tas viss ir tāds lēts variants parādīt sev, iespējams citiem, ka es baigi slims. sviests, principā parādi, ka neko nesaproti - ne vd, ne dzīvi. Droši vismaz uz sevi tajā laikā varu to attiecināt.

Izskatās, ka daudziem tas xanax bijis sirdij tuvs big_smile
Tas gan, ka efekts ir pretējs, darbojas ļoti aktivizējoši, tādēļ jau tas tika praktizēts ballītēs, nevienam neiesaku, protams. trauksmi gan tā kombinācija nekad nav izraisījusi. Ja 1 tableti pēc alko tad nāk miegs, bet jā ar 4-6 tur bija citādi, vairāk nav gadījies iedzert, tomēr tāda deficītzāle. Viens pats xanax ja dzer vairāk kā 2 tab arī mieru vairs nedod, varbūt lielās devās pretēji darbojas.
Alko man nekad neapstiprina emocijas, drīzāk notrulina, bet katrs jau savādāks. Vienīgais debilas domas gan mēdz uznākt un suicidālas, varbūt tā mana dvēseles apslēptā daļa.

Oi baigais off topiks aizgāja. Kā autorei iet?