321

Re: GRUTNIECIBA

Kad biju stavokli, VD bija atkapies daudz maz, bija uzliesmojumi, bet nepieversu uzmanibu tam, un nedariju pilnigi neko, vins pats atkapas!

A tgd vrb vins paradijies ir del neguletam naktim...tapec ir sliktak ar redzi, galvu, nogurums ari dara savu, pat nav VD jabut lai slikti justos, pietiek ar neguletam naktim.

Man tgd 120 uz 80, bez zalem jau 2 dienu, dzeru tik tad kad pacelas. Man tas nopietnakas zales izrakstija kad man bija 150 uz 100 un pulss 120, teica arste ka ir sakusies riktigaka tahikardija man, tapec tgd pulsu noveroju, pagaidam 85, bet zales tahikardijas neiedzer.

322

Re: GRUTNIECIBA

simucis18
Nu redzi cik labi, ka jau 2 dienas vari bez zālēm un spiediens ir labs. Vēl dažas dienas atpakaļ satraucies, ka tas nepāries, bet jau ir pārgājis, gan tāpat būs ar visiem pārējiem simptomiem!

323

Re: GRUTNIECIBA

simucis18
Tev pēc dzemdībām vēl pavisam neliels laiks pagājis. Tu vēl esi varone, ka spēj viena pati tikt ar visu galā. Un par tahikardiju neuztraucies, Man arī tāda bija. Tas ir pēc dzemdībām, kamēr asinstrites loks pierod pie tā, ka ir jāpumpē mazāk asiņu. Plus vēl VD. Pašlaik mēģini priecāties par to, ka Tavs spieds jau ir normā.
Varbūt Tev ir kāda draudzene, kurai arī ir mazs bebis? Tas varētu kautkādā mērā aizvietot tikšanās ar psihoterapētu, jo sarunas, vides maiņa novērš uzmanību no VD.

324

Re: GRUTNIECIBA

Nee, nu brivdienas ta vismaz man palidz virs smile

Tgd pastaigajos ara, diezgan pelecigs ara...skatos uz cipariem, un vini sak aizmigloties...tad pamirkskinu acis vairakas reizes un atiet. Vai tas var but no noguruma, negulesanas? Man vsp grutnieciba vienai aci no -1 izveidojas -2,5, tgd pat nezinu cik ir, bet jutu ka sliktaak vel, jo tuvuma jau ar to aci skatoties jau prieksmeti ari miglojas, taluma vsp tadus knapi redzu sad Galvenais ka tai acij brillites nelidz jo bija berniba trauma...ja otra saks pasliktinaties, nezinu caur ko un kaa es redzesu, jo otrai bija nesen -1 sad

325

Re: GRUTNIECIBA

+ vel ieveroju ka man carkst kakls kad vinu kustinu, taka ieksaa vinaa maisinu kads burzitu, vrb ar to kas saistits.

326

Re: GRUTNIECIBA

kamēr bērns maziņš, viņš taču pārsvarā guļ, pa to laiku atrodi laiciņu sev, saplāno dienu, kā apdarīt ikdienas darbiņus, tad arī brīvais laiks parādīsies, nu nevajag skriet uzreiz pie psihiatriem, var sākt pati saviem spēkiem kaut ko darīt, vairāk svaiga gaisa, pastaigājies ar mazo, atrodi kādu patīkamu nodarbi sev.Jā grūti ar mazu bērnu kaut kur izrauties, ja tiešām ir tik slikti, varbūt tomēr var vīrs paņem tbrīvdienu un tu aizstaigā pie daktera.

327

Re: GRUTNIECIBA

Nee, nu pie arstiem ta es tieku, ja vajadzetu sodien pie arsta es tiktu, bet pie psihoterapeita jau jajiet ir regulari, tam nu man laika galigi nebus...Bet ja vajaga steidzami, piemeram, pie acu arsta, tad tieku...domaju vrb sodien aiziet pie acu arsta, bet es jau kad biju stavokli 1 un 3 trimesteri biju pie acu arsta..un tgd jau atkal skriesu..Interesanti ir kkaadi pilieni vai kkas kas nelauj redzei talak pasliktinaties...baidos ka aizies sliktak un tad nezinasu ko darit, jo brilles nepalidz. Pagaidam ar abam redzu bez miglas, bet kas bus talak...
Atkal skriesu pie acu arstes ar simptomiem, ka spiez acis, smaguma sajuta, redzes asums nav, viss parak spozs prieks manam acim, tumsa redzu sliktak, grutak kko darit un tumsa liekas ka aizmiglojas, tad liekas ka prieksmeti tadi divaini parak asi viss. sausmas sad

328

Re: GRUTNIECIBA

Cik smiekligi biju pei acu arstes poliklinika, kura merija acim spiedienu, uzspeja tik izmerit 1 acij spiedienu, jo aparats otrai nevelejas merit - nobeidzas. Redz pasliktinajusies nav, bet ir liels atigmatisms, tapec vina saka izjutu diskomfortu! Divainakais ir tas, ka vina neskatijas manas acis ar to aparatu, Tik parbaudija uz C burtiniem un ar aparatu noteica minusus, a dzilak neskatijas.

329

Re: GRUTNIECIBA

evija9162 rakstīja:

kamēr bērns maziņš, viņš taču pārsvarā guļ, pa to laiku atrodi laiciņu sev, saplāno dienu, kā apdarīt ikdienas darbiņus, tad arī brīvais laiks parādīsies, nu nevajag skriet uzreiz pie psihiatriem, var sākt pati saviem spēkiem kaut ko darīt, vairāk svaiga gaisa, pastaigājies ar mazo, atrodi kādu patīkamu nodarbi sev.Jā grūti ar mazu bērnu kaut kur izrauties, ja tiešām ir tik slikti, varbūt tomēr var vīrs paņem tbrīvdienu un tu aizstaigā pie daktera.

Kā kurš bērniņš..manējais,piemēram,gulēja ļoti maz pa dienu..man nebija ne laika,ne spēka saplānot vel kaut ko blakus...labi,ka līdz dzimtsarakstu nodaļai varēju aizbraukt piereģistrēt bērnu...

Sirsnīgā. . .

330

Re: GRUTNIECIBA

Mana ari nemaz nav mieriga.

Kadam nav tas atigmatisms acim?

331

Re: GRUTNIECIBA

simucis18
Mīļi sveicieni ar mazulītes piedzimšanu! smile

Man nav sanacis laika te ienākt. Ātrumā tikai gribas pastāstīt, ka kopš meitiņas dzimšanas jūtos lieliski! Visi VD simptomi ir pazuduši un par to liels prieks, nav jādzer zāles, līdz ar to mazuītei tiek mans pieniņš. Meitiņa ir ļoti smiadīga un omulīga, bet tājā pat laikā nomodas brīžos grib uz rokām vien, čīkst un izrāda lielu neapmierinātību, ja neņemu uz rokām. Protams, tas nav viegli, bet ņemot vērā kā man gāja visu gr laiku, tad laikam bērniņš ir samērā mierīgs smile Ceru, ka VD vairs neliks par sevi manīt, kaut gan apzinos, ka tā var mani atkal piemeklēt visnepiemērotākajā brīdī..un tomēr es ceru.. smile

332

Re: GRUTNIECIBA

Paldies!
Jauki, man prieks pa tevi, man bija lekme dzemdibu nama, bet vairak lekmes nav bijusas un simptomi ari smile Gruti man iet naktis, mazajai vederins saap, raud, citreiz pat lidz 5h naktis negulu, lidz ar to pa dienu atluztu, tapec VD nav laika pat mani piemeklet...ceru kad maza paaugsies nebus taa ka VD atgriezisies, kaut vai pec 3 gadiem, loti ceru.

333

Re: GRUTNIECIBA

Sveikas!
Googlē meklējot info par VD, uzgāju šo portālu.
Šobrīd ar vīru esam bērniņa plānošanas procesā un vienīgā problēma ir VD. Tā man ir jau gadus 5 un, atšķirībā no meiteņu rakstītā, es lietoju zāles ikdienā, konkrēti xanoxu jeb Alprozalam plus pirms gulētiešanas Ketipinoru, lai varētu aizmigt. Un nespēju iedomāties, kā varētu no tā tikt vaļā. Esmu mēģinājusi citas zāles, padaudz variantus, bet nekas nav palīdzējis. Pirms bērniņa ieņemšanas, protams, xenax ir jāatmet vismaz 6 mēn iepriekš. Šobrīd esmu nolēmusi ieiet Neirožu klīnikā Jūrmalā uz 2 ned. ar mērķi atmest xenaxu un atrast kādu aizvietotāju, bet visu laiku atlieku to, jo ir bali, ka man neizdosies. Jūtu un redzu sevi ik rītu pirms iedzeru xanaxu un zūd ticība, ka man izdosies. Pazīmes man ir daudz un diezgan smagas - ja neiedzeru savu devu xanaxa, iestājas nekontralējams stress, depresīvs garastāvoklis, pie vēl lielāka stresa ir raustīšanās, nejūtu ķermeni, absolūti nekontralēju ne domas ne ķermeni, sajūta, ka jūku prātā, ka neesmu iekš sava ķermeņa. Bez xenaxa nevaru iziet no mājas cilvēkos. Sakiet, lūdzu, vai kāda no Jums ir lietojusi xanaxu ikdienā un, ja tā, tad kā ir izdevies no tā tikt vaļā pirms grūtniecības? Ļoti, ļoti ceru uz jebkādu padomu un atbalstu. Mīļš paldies jau iepriekš.

334

Re: GRUTNIECIBA

Amelie
Cik ilgi un cik lielu devu xanaxa Tu lieto? Vai Tu lieto tikai uz nakti vai arī pa dienu?
Vispār jau nav tā, ka šeit visi iztiek bez zālēm, es piemēram lietoju medikamentus nu jau 2arpus gadus. Kad biju pusotru gadu lietojusi xanaxu un man pašai likās, ka ir izveidojies nopietns pieradums, dr ieteica zāles nomainīt, kaut nelietoju to daudz. Tā es lēnā garā pārgāju uz lorafenu, kas skaitas savādākas iedarbības medikaments (nav tas labsajūtas belziens, kas no xanax) un pie tā neveidojoties pieradums. Jāsaka, es biju domājusi, ka man nekas neizdosies un netikšu vaļā no xanaxa, bet tas īstenībā bija viegli. Sāku ar to, ka vienu vakaru lietoju xanax, otru vakaru lorafenu, tā 2 nedēļas. Tas 2 vakarus lorafenu un vienu vakaru xanaxu un tā mazpamazām no xanaxa tiku vaļā. Taču tā pat, kā Tu uz nakti lietoju miega zāles - stilnox. Mana dr teica, ka daudz lielāku ļaunumu organismam nodarīs tas, ja hroniski neizgulēšos un patiešām, kad neizguļos jūtos šausmīgi (vispār Tavas sajūtas ir precīzi tādas pašas, kā manējās). Taču protams ilgstoši, gadiem lietot zāles nav labi, to zinam mēs visi un jācenšas pēc iespējas tikt  no tām vaļā.
Es sistemātiski mēģinu samazināt zāļu devu, ar domu, ka gribu no tām atbrīvoties pavisam (izņemot savas ārstnieciskās zāles - kvetiapin) un reizēm man tas arī ir labi izdevies, pagājušajā vasarā biju pārgājusi un mikroskopisku devu, kas būtībā nedod nekādu efektu, vien apziņu, ka tā tbl ir ieņemta. Taču tad atkal kāds grūtāks periods, kāds lielāks stress un zāļu devas nemanot atkal uzaug. Arī šobrīd lorafenu lietoju pusi, kaut iepriekš jau biju samazinājusi līdz 1/4 dienā.
Pirms padsmit gadiem, kad man bija pirmā reize, kad VD parādijās mani nejauši slimnīcā uzsēdināja uz klonozepama, jo māsiņa sajauca devu un 1/4 tbl dienā vietā deva 1tbl 4x dienā. Taču arī no tā, es dažu mēnešu laikā pilnībā un bez problēmām atbrīvojos, tāpēc domāju ar pietiekamu devu apņēmības noteikti arī Tev izdosies. Galvenais neforsē un samazini tās devas it kā nemanāmi daudz, lai organisms saņem to pie kā ir pieradis tikai mazāku devu.

iestājas nekontralējams stress, depresīvs garastāvoklis, nejūtu ķermeni, absolūti nekontralēju ne domas ne ķermeni, sajūta, ka jūku prātā, ka neesmu iekš sava ķermeņa.
Šis man arī mēdz būt, taču ne vienmēr zāles noņem pilnīgi visus simptomus.

335

Re: GRUTNIECIBA

Man ir 3 berni ( 5.5, 3 un 1.5) un VD paradijas pirms berniem. Pirma grutnieciba mani vispar izglaba no VD. Kad paliku stavokli, nejutos labi,  bet pakapeniski palika labak, jo domas aizgaja no bailem uz pasu grutniecibu, bernu, laimi. Pec pirma berna piedzimsanas jutos loti labi un laimiga, un vispar nevareju noticet, ka kadreiz vd man vispar bija. Nu pec tam, vd tomer atgriezas. Bet, gribejam vel bernus, un paliku stavokli otru reizi. Pirma grutniecibas puse bija nevisai, toksikoze, bezspeks(del vd, vai ne, nezinu), bet otra puse-pilnigs miers. Tresa grutnieciba man gan bija parbaudijums(visi berni bija planoti), nejutos labi nemaz-pl, trauksme, bezspeks, visu laiku. Bet, iztureju bez kimiskam zalem, ko uzskatu par indi bernam. Visi berni piedzima loti veseli un dusigi, ta ka fiziskaja plana vd berna veselibu neitekme(arsti man ari to ieprieks teica). Ticu gan, ka mammas emocijas ietekme bernu, nu to vel gruti pateikt, dzive paradis, kada nervu sistema viniem bus, vini visi gan ir dazadi uz so bridi.
Varu pateikt vienu,nedriskt bailei rullet musu dzivi, lai del ta mes atliekam bernu piedzimsanu, un vel citas darisanas. Ja organiski viss ir kartiba, tad tas velreiz pierada,ka musu fiziski slikta passajuta, tas ir kermena reakcija uz musu domam (apzinatam vai neapzinatam). VD= bailes no bailes.
Kad atnacu sava pedeja grutnieiba pie arstes neirologes tiesi ar vd problemu, vina teica- ja jus butu tik slima, jus nemaz nepal iktu stavokli, un neiznesatu bernu, ta ka tas, ka jusu kermeni tagad ir vel viens cilveks nozime tikai ka jus esat vesels cilveks, un passajutu ietekme vienigi emocionals stavoklis, bailes. Jamaina sava attieksme pret dzivi, savas domas, utt.... tas nav viegli, bet kaut kas jadara.
Novelu veselibu, izturibu un daudz pozitivas emocijas ar bernjnu!

336

Re: GRUTNIECIBA

Kitija.
kādu devu alprozolamu lietoji? Es izgāju vienu kursu 0,25 dienā vienu nedēļu, tad divas par 0,25 nedēļu uun tad 4 nedēļas trīs reizes dienā pa 0,25. Un tad atkal tikai 2 tabletes dienā un tad vienu tableti dienā. Nebija nekādu problēmu pārtraukt. Neko nejutu, ka vairs nelietoju. Ārst tik teica ka būs jāatkārto pēc laika, jo tik ātri rezultātu nevar dabūt. Tagad man teica, lai palietoju mēnešus nedēļu vietā. Un 0,25 esot smieklīga deva.

337

Re: GRUTNIECIBA

inita.a
Kad lietoju xanaxu, viss bija atkarīgs no pašsajūtas, parasti centos dzert 0.25mg par ko dr teica, ka tā ir mikroskopiska deva un tā varu lietot kaut visu mūžu, citreiz lietoju 0,5 dienā, bet pavisam sliktās dienās ir bijis arī 1mg (tiesa ne vienā piegājienā, bet visas diennakts laikā). Jāsaka, ka tad kad vairāk kā gadu biju lietojusi xanaxu tā iedarbība bija mazinājusies, tas arī bija viens no signāliem, ka vajag to mest nost, tagad, kad vairāk, kā 9 mēnešus to nebiju lietojusi un vienu dienu bija ļoti slikti, ieņēmu xanaxu un tas man atkal palīdzēja kā pirmajās reizēs. Tāpēc vien iesaka pamainīt zāles, lai pie tām nepierastu. Taču vairāki ārsti ir teikuši, ka lorafens ir labāks, jo nav tā kaifa kad iedzer, jo lielākajai daļai ilgo lietotāju izveidojas pieradums tieši pie tā kaifa. Tāds ir arī no klonazepama, taču tas ir vēl sliktāks, ir zinātniski pierādīts, ka pat 2 gadu regulāra, lielu devu lietošana (pa 3 - 4 tbl dienā, kas ir maksimālā deva un priekš mani droši vien derētu, ja gribētu vairs nepamosties) diezgan bieži ir milzīgi un neatgriezeniski atmiņas zaudējumi un bieži attīstās plānprātība. Tapēc ar visām šīm zālēm jābūt ļoti uzmanīgām un jācenšas nepalielināt devas un nepāriet uz stiprām zālēm, ja vien nav tiešām citādi nevar.

338

Re: GRUTNIECIBA

Kitija,
Vai es varu Tevi pajautat, ka tiesi Tev bija slikti to dienu, kad tu izdzeri xanaxu? Un kas butu, ja tu to neizdzertu? Es nekad neesmu lietojusi kimiskas zales, iznemot varbut neilgu laiku sen atpakal un vienreizeji. Bet slikti un sudigi man gan bija, un biezi. Es vienkarsi gribu saprast savu passajutu, salidzinat... Man tagad izrakstits diazepam "vajadzibas gadijumam", bet pat ja man ir slikti, man negribas dzert to tableti, es tad vienkarsi esmu gulta, mokos, un gaidu uzlabojumu, kas protams ari atnak smile nu kaut kas pretojas man ieksa, domajot par zalem. Tapec ari gribetos saprast, varbut man nav tik slikti ka citiem, kas zales tomer dzer, ja varu izturet? Kaut gan neteiksu, ka man ir tas vieglakais vd variants un periodiem likas ka sliktakais, un nav nevienam sliktak ka man. Vai dazada passajutas uztversana- kas vienam skiet slikti, citam vel var ciest? vienkarsi lasot te diskusijas par zalem, tas liek man aizdomaties, ka isteniba es jutos.

339

Re: GRUTNIECIBA

lemkijr
Tajā dienā kad dzēru xanaxu man jau no paša rīta bija milzīga trauksme, sajūta ka adrenalīns uz maximumu, rokas svīda, elpa trūka, sirds joņoja, bet vistrakākā jau tā baiļu sajūta, visu laiku tāda saraustīta, pat ieelpot dziļi nevarēju, jo elpa tāda, zini, kad saraudies - raustās. Tā nu es visu dienu cietos, mēģināju novirzīt domas, pastrādāt ar sevi, pameditēt, dzēru nomierinošu tēju, mēģināju pildīt elpošanas vingrojumus, bet nekāda jēga. Nu visu laiku tāda mērena PL, tā varētu teikt. Vakarā sapratu, ka nemaz neaizmigšu tik uzbudināta, ieņēmu 0,25 xanaxu un jau pēc 15 min nodomāju, kāda gan es biju muļķe ka neiedzēru to jau ātrāk, jo savādāk visa diena izbojāta un nomocīta.
Protams tās zāles mājās ir liela atbildība, lai katru reizi pie mazākā nieka pēc tām nesniegtos, taču no otras puses, tā ir niecīga deva un, ja tā palīdz, reizēm tomēr var atļauties. Lai gan, ja man pirms 5 gadiem kāds būtu teicis, ka es ikdienā lietošu zāles, es pasmietos, jo vispār esmu pret zālēm, pret ĢM pārtiku, sintētiku, ķīminsku mākslīgu pārtiku, kosmētiku un dzīvi. Es pat sejas krēmus, šampūnus, ziepes taisu mājās pati, lai būtu bez visādām ķīmijām, mājai ķīmiju pērku tikai eko veikalos, bet tagad jau 2 gadus sevī lieku iekšā visādas indes no farmācijas, taču es vienkārši brīžiem jūtu, ka man kaut kas izsities no normālām sliedēm, jo iepriekšējā dienā pirms iedzēru to xanaxu, es arī jutu lielu trauksmi, nākamajā dienā tā vēl pieauga, kopš iedzēru tagad viss puslīdz ok, man liekas, man reizēm to tbl vajag vienkārši lai atgādinātu smadzenēm, kā tad man normāli būtu jājūtas. Bet Tu esi malacis, ka centies pati tikt galā bez zālēm, es mazliet Tevi apskaužu.

340

Re: GRUTNIECIBA

Sveikas. Jā, es arī esmu no tām, kuras mēģina izvairīties no visādām ķīmiskām zālēm. Cik man nav gribēts ieskapēt AD, es atsakos. smile Būtībā šīs zāles - alprozolams, kas ārstē paniku un agorofobiju ir tieši tās, kas man vislabāk der, ja nepieciešams. 0,25 g ir tiešām maza deva, jo kad gāju uz aptieku, man teica, ka tik mazas devas viņiem nav, speciāli pasūtīja. smile
Es viņas tagad lietoju pa dienu, jo kad vairs nevarēju izturēt spazmas galvā,asās sāpes, kā viens ar žileti iegrieztu, teica, lai padzeru. Jo tiešām, tas ir neizturami. Ik pa laikam spazmas ir, bet dzeru tikai no 10.marta.
Apbrīnoju, ka variet tikt galā ar pašiedvesmu. Katru dienu man galva "kā piebāzta ar vati", nerealitātes sajūta, grūtības staigāt, jo kājas ļimst, sirdsklauves. Padzeršu zāles vieglās, citādi vairs nevaru izturēt. Man darbā tagad daudz darba ar cilvēkiem, tāds posms, un man  ja vairāk par kādiem trijiem vienlaicīgi runā, vai atrodas man priekšā, sākas jau panika. smile