1

Tēma: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Temas virsraksta es uzdodu jautajumu,vai man ir atkariba. Ja man vina ir,un domajams no Alprazolam,kautgan dzeru ari lexotanil,bet ne tik loti palidz ka tieshi alprazolam. Domaju,ka man ir atnemsanas simptomu vesela chupa, ES nevaru ieest,pastavigi esmu noguris,nak panikas lekmes,galva reibst,bailes utt,. ES esmu tiesham apjucis,vai man ir saasinajusies distonija vai vnk esmu uzsedies konkreti uz trankvilizatoriem? Alprazolam dzeru jau vairak ka gadu. Gluzhi ne dien diena var but,bet nu diezgan sanak.
Tagad sanaca neliels stress ikdienas dzive,un nacas atkal iedzert alprazolam. ka iedzeru,ta visu nonem ka ar roku,bet ka ir stress un nav zales pa rokai,tad vnk jutu ka grimstu un sajuta,ka nomirsu tulit. kermenis knapi klausa mani, sajuta,ka ejot sabrukshu un viss ....
Es vairs nevaru to izturet,tas ir lomkas vai kas ? mana dzivesbiedre ari pardzivo par manim un nespekj vairak uz to raudzities un nezin ka palidzet man. Sobrid jau 24 stundas no vietas man nav apetite,gibsanas sajuta un totals nespeks.nevaru paiet,ne ko. Ka man rikoties. Ko dzert,ko darit ???!!!!

2

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Cik pazīstama situācija.
Arī mans glābiņš ir alprozolams. Kādu 1x nedēļā  noteikti uznāk iedzert 0,25 g devu. Citreiz biežāk. Ja zinu, ka būs kaut kur jāiet, būs kāds pasākums svešā vietā, tad jau no rīta ierauju. Bet tā cenšos izvairīties. Kopš pavasara dzeru fluanxolu. No sākuma dzēru 2 x dienā pa tabletei, tad pārgāju uz 1x dienā, tagad no jaunā gada 1 tablete divās dienās. Varbūt tev arī vajag padzert vieglos antidepresantus,lai sevi sakārtotu.
Cik lielu devu alprozolamu tu dzer?

3

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Domāju, ka gadu lietotojot noteikti ir pieradums, bet jebkurš ārsts Tev pateiks, ka atmest nevajag vienā dienā. Nevajag sevi mocīt un iedzīt vēl lielākā stresā, zāles jāsamazina pamazām! Lai veicās! Es kādreiz biju uzsēdusies uz klonozepāma, tas bija sen, bet ar neatlaidību un pakāpenisku samazināšanu tiku no tā ļoti veiksmīgi vaļā.

4

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Es dzeru 1mg . Reizi dienā vai 2 reizes. Vakar panemu mazlietiņ upeņu balzamu,sapratu ka tas manus sliktumus neārstē. Šodien jāiet pec receptes atkal. Jūtu,ka savādāk gals.

5

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

ooo, moins.
1 mg jau liela deva. Man jau 0,5 mg liekas daudz. smile
Samazini devu uz 0,5 mg pamazām. Pēc tam uz 0,25 mg... utt.

6

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Tiku šodien pie alprazolam. Iedzeru uzreiz 1mg un visi simptomi pazuda,varu atkal smaidīt,normāli est un baudit dzīvi. Nu japakapj būs zemāk uz 05 utt. Lēnām.

7

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Vēl izrakstīja sertralinu un betamaks,lai padzeru. Kādreiz ir dzerti,būs jāiziet kurss tā nopietnāk.

8

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

garfilds
Nedzen zirgus! Ja samazināsi uz pusi, organisms jutīs un protestēs, padzer 1 nedēļā 1dienu 1mg, nākošajā 3/4 no 1mg, aiznākošajā atkal 1mg. Nākamnedēļ visu nedēļu 3/4 no 1mg. Aiznākamajā tāda pati shēma tikai vienu dienu 3/4 nākošajā dienā 1/2. Tikai ļoti lēnām samazinot devu var to izdarīt netraumējot organismu un neiedzīvojoties tik sliktās pašsajūtās, ka glābšanai jāiedzer vēl papildus tablete. Zinu, paies mēneši. Bet tieši tā ir jābūt, ja zāles lietotas gadu. Man dr teica, pareizi ir samazināt devu max līdz 25%, ne uz pusi!

9 Izmainīja Riidzha (2015-03-17 13:25:07)

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Tas pats stāsts, kas garfildam, tikai manā gadīumā Alprazolam vietā ir Fenazepāms... Fenzepāms ir VIENĪGĀS zāles, kuras man reāli palīdz ( Trauksmes sajūta 24/7, bezmiegs utt...)
Šitās dzeru jau 2 gadus pa 0.5mg dienā ( no rīta ) - sākumā palīdzeja ļoti labi, bet pēdējā laikā nepavisam nepalīdz, ārsts ieteica lietot 0.5mg no rīta un 1mg vakarā, tā arī darīju 3 mēnēšus, uzlabojumi nebija, tagad esmu atpakaļ uz 0.5mg dienā un katru dienu jūtos ka gals tūlīt būs klāt...
Esmu mēģinājis viņas nedzert pavisam - nu tad ir pilnīgā PAKA*Ā - neguļu vispār, lēkmes, elpas trūkumi, šausminoša trauksme, sirdī dur utt...

Tad man arī rodas jautājums - esmu atkarīgs no viņa vai arī man ta saucamā ''slimība'' progresē?
Kā tikt vaļā? Jo bez fenazepāma es nevaru iedomāties savu ikdienu... Ko vispār darīt?

10

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Riidzha
Tu jau saproti, ka ar trankviļiem Tu tikai uz mirkli mazini VD izpausmes, bet nekādā veidā neārstē savus nervus? Es domāju, ja šitā jūties ilgstoši, tad sen jau vajadzēja domāt par reālu ārstēšanu, metodes kādas nu kuram labākas, vienam darbs ar psihoterapeitu, citam AD, neiroleptiķi, vēl kādam homeopātija, Baha ziedi vai bezrecepšu medikamenti un vitamīni. Es domāju, visiem mums OBLIGĀTI jālieto B vitamīnu komplekss (jo tie ir vienīgie vitamīni, kas baro nervu šūnas) + kursa veidā MagneB6, tiem kam sirds pārsitieni arī kālijs. Bet nu Tavā vietā atrastu normālu dr kas neturētu 2 gadus uz trankviļiem vien, sevišķi, ja VD izpausmes nemazinās un deva jāaudzē. Labāk pus gadu vai gadu palietot AD un par VD aizmirst nekā dzīvot uz barbiturātiem. Turies!

11 Izmainīja Riidzha (2015-03-18 14:42:54)

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Kitija
Kas ir REĀLA ārstēšana? ( esmu izmēģinājis hipnozi, kaudzēm zāles, psihologu, nesen sāku atkal nodarboties ar sportu, atmetu pīpēšanu utt..., bet ne no kā man nepaliek labāk...)

Esmu izmēģinājis gandrīz visus iespējamos AD - man no viņiem tikai sliktāk paliek - zūd ēstgriba, sexā palieku nespējīgs, slikta dūša utt... Un ne jau pirmās 2-3 nedēļas man ir visas šīs blaknes, kā tiek rakstīts zāļu aprakstā,  bet tikmēr kamēr lietoju, kā pārstāju, tā blaknes pazūd, esmu izmēģinājis 10 veidus AD točna...

p.s Tīri tikai uz fenazepāma sēžu pēdējo pus gadu, nu ja neskaita, ka dzeru magniju + B vitamīnus...

Iesakiet takš ko darīt? Akupunktūra? Psihoterapeits? - nevis psihologs...

12

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Riidzha psihoterapiju ir vērts pamēģināt. Domas mēģinās salikt pareizā virzienā.  Un nomainīt nomierinošos. Es dzēru lorafen, miegs tieši uzlabojās.
Iesaku aiziet pie psihiatra, kurš iespējams pamainīs zāles.

13

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Riidzha

Kas ir REĀLA ārstēšana? ( esmu izmēģinājis hipnozi, kaudzēm zāles, psihologu, nesen sāku atkal nodarboties ar sportu, atmetu pīpēšanu utt..., bet ne no kā man nepaliek labāk...)

Zini, ja ir tik traki un tiešām esi izmēģinājis jau ļoti daudz zāles, bez efekta, es Tavā vietā labprātīgi ieliktos slimnīcā, lai piemeklē devu un zāles tur. Mūsdienās psihoneiroloģiskās slimnīcas nekādu personīgo lietu vairs nebojā, nekādā auzskaitē neliek, Cik ilgi grib, tik ilgi arī cilvēks uzturās. Nu beigu galā, cik tad ilgi šitā var mocīties?! Kas Tev ir ko zaudēt?
Pie psihoterapeita efekts parasti nemēdz būt ātrs, katrā gadījumā man apnika pus gadu iet un nekādā jēgā, kaut dr uzskatu bija laba, vienkārši man laikam to tarakānu tik daudz, ka dzīve par īsu lai visus viņus iztirzātu un izpreperētu 2 vai 3x nedēļā stundu garā seansā. Kaut dr jau sākumā teica, efekts būs pēc gada, varbūt diviem..... Vēl, varbūt Tev noder RigaBrain, tur es dažām lietām efektu sajutu jau pēc pirmās reizes. Vismaz palasi kā tas darbojas, jo alternatīva tam ir kognitīvi biheiviorālā metode, kur 10 šo seansu, efekta ziņā, pielīdzināmi vienam RigaBrain seansam.

14

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Kitija rakstīja:

Riidzha

Kas ir REĀLA ārstēšana? ( esmu izmēģinājis hipnozi, kaudzēm zāles, psihologu, nesen sāku atkal nodarboties ar sportu, atmetu pīpēšanu utt..., bet ne no kā man nepaliek labāk...)

Zini, ja ir tik traki un tiešām esi izmēģinājis jau ļoti daudz zāles, bez efekta, es Tavā vietā labprātīgi ieliktos slimnīcā, lai piemeklē devu un zāles tur. Mūsdienās psihoneiroloģiskās slimnīcas nekādu personīgo lietu vairs nebojā, nekādā auzskaitē neliek, Cik ilgi grib, tik ilgi arī cilvēks uzturās. Nu beigu galā, cik tad ilgi šitā var mocīties?! Kas Tev ir ko zaudēt?
Pie psihoterapeita efekts parasti nemēdz būt ātrs, katrā gadījumā man apnika pus gadu iet un nekādā jēgā, kaut dr uzskatu bija laba, vienkārši man laikam to tarakānu tik daudz, ka dzīve par īsu lai visus viņus iztirzātu un izpreperētu 2 vai 3x nedēļā stundu garā seansā. Kaut dr jau sākumā teica, efekts būs pēc gada, varbūt diviem..... Vēl, varbūt Tev noder RigaBrain, tur es dažām lietām efektu sajutu jau pēc pirmās reizes. Vismaz palasi kā tas darbojas, jo alternatīva tam ir kognitīvi biheiviorālā metode, kur 10 šo seansu, efekta ziņā, pielīdzināmi vienam RigaBrain seansam.


Kāds tur sakars ar gulšanos slimnīcā un kāds sakars zālēm, ja tas VISS ir mūsu galvās?? Man jau pietika, ka iepriekšējais psihiatrs mani uzsēdināja uz trankviļiem ( Klonazepāms ) tanī laikā es pat nezināju kas tas ir un ar sekām vel tagad mocos un esmu spiests dzer ķipa vājākus trankviļus kā fenazepāmu... Gaiļezerā veicu pilnīgi visas pārbaudes, samaksāju n-tos simtus latus, tā arī neko nekonstatēja, un ķipa piemeklēja '' īstās '' zāles - kārtējos AD, kuri nekādā jēgā protmas nepalīdzēja, dzēru pus gadu un bija tikai blaknes...

krč nezinu ko darīt, jo slimnīcā jau nu toč neredzu jēgu gulties...

15

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Kāds var lūdzu mani nomierināt vai vismaz pateikt kaut ko par šo - fenazepāmu 0.5mg dienā, nomainīja uz Lorafen - teica dzert pēc vajadzības, bet dzeru mazāko devu kādu iespējams - 1mg dienā!

Rezultāts - atkal parādījās temperatūra un nenoņem trauksmi tik labi kā fenazepāms, itkā labāk paliek, bet tāpat mocos...

Jautājums - vai Lorafen ir vājāks par fenazepam? Varbūt deva par mazu? Varbūt  2 gadu laikā esmu tik ļoti pieradis pie fenazepāma, ka man ir atkarība?

Atgādināšu, ka neiedzerot vispār trankvilizatoru, mana dzīve pārvēršas par murgu...

Gaidu kādu atbildi, jo ārsti neko tolkam pateikt nevar kā jau vienmēr - '' Staigā vesels, tas tev no nerviem '' :@

16

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Nemācēšu neko pateikt par fenezapāmu. Pati lietoju lorafenu - ceturtodaļu no rīta un pusi uz nakti. Biju mierīga, lietoju dažus mėnešus. Atcelšana bija mazliet pagrūta.
Varbūt ir vērts aiziet pie cita ārsta, kurš paskaidros?

17 Izmainīja Riidzha (2015-03-28 14:47:39)

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

Esmu bijis pie n-tajiem ārstiem - visi tik saka, dzer, tev nav citas izejas, vai nu mocies kā ellē, vai dzer to kas tev palīdz - nu ķipa, ja reiz citas zāles tev nepalīdz, tad jālieto trankvilizatori....

Itkā lasīju, un arī ārsti apgalvo,  ka atkarība ir tad, ka visu laiku deva jāpalielina, man tā nav, bet atmest ar nevaru, kā tad to saprast?

18

Re: Alprazolams,vai man ir atkariba?

hei.tiesam patikami uziet sadu diskusiju lapu.....
saskaros ar VD jau divus gadus ,simptomi visadi ka jau visiem......
bet interese Alprazolams jo gimenes arsts izrakstija tiesi so medikamentu,lietoju to tikai pie panikas, pusiti no 1mg tabletes.apm reizi nedelaa. nonem visu ka ar roku.
Izsklausaas ka taas nav popularakas zales ko sas lapas dalibnieki lieto...
Varbut kads var pakomenteet un vai taa ir atkaribu izraisosa deva un iespejams labak pariet uz citam zaleem, palasot diskusijas nakosreiz noteikti prasisu 0.5mg jo iespejams man nemaz tik specigas nav vajadzigas vai citas vajakas(vismaz pameginaat)
labprat uzklausitu jusu viedokli.
Paldies