1

Tēma: Nesaprotami simptomi

Man VD ir jau 5 gadus (pašai 27). Iepriekšējās reizēs, kad uznāca krīze, tiku galā diezgan labi, bet tagad vairs nezinu, ko iesākt. Jau 3 nedēļas mokos. Simptomi sekojoši - sajūta, ka žņaudz kaklu, bet drīzāk tad, kad noliecu zodu uz leju vai pagriežu galvu uz sāniem. It kā kaut kas spiestu uz rīkles. Reizēm tāda savāda sajūta, it kā kakla āda būtu nostiepta un spiestu kaklu. Protams, kamols kaklā jau neiztrūkstošs simptoms. Rīkles gals tāds kā salipis, grūti norīt siekalas, lai gan ēst un dzert varu normāli. Sausa rīkle, bet tieši pats rīkles gals un mēles sakne. Sajūta, it kā tur kaut kas pieķēries, ko nevar norīt. Reizēm dedzina kuņģi, reizēm trūkst elpas. Tagad sāku dzert Korvalolu (neiroloģe pateica, ka tas pavisam noteikti ir VD un izrakstīja recepti), lai mazinātu trauksmes sajūtu. Tagad ir tā, ka simptomi nepazūd, vienīgi panika nenāk virsū. Vai kādam šeit ir bijuši līdzīgi simptomi? Esmu pēc profesijas dziedātāja, tāpēc šīs konkrētās problēmas mani pilnīgi paralizē. Godīgi sakot, labāk dotu priekšroku caurejai, nevis kakla problēmām.

2

Re: Nesaprotami simptomi

Vairogdziedzeris ir pārbaudīts? Varbūt Tev atvilnis? Es esmu novērojusi, ka jau uz nakti (vakariņās) ēdu gaļu vai vēlu vakarā saldumus man savairojās gļotas, liekas, ka biezas siekalas, un tas patiesībā tā arī ir, jo gaļa un saldumi vairo gļotas. Bet Tev tas, ka spiež kaklu, sevišķi kad noliec izklausās pēc vairogdziedzera. Vai Tu bītlenes, ciešas šallītes vari nēsāt?

3

Re: Nesaprotami simptomi

Kitija rakstīja:

Bet Tev tas, ka spiež kaklu, sevišķi kad noliec izklausās pēc vairogdziedzera. Vai Tu bītlenes, ciešas šallītes vari nēsāt?

A tās šalles un bītlenes ir saistītas ar vairogdziedzeri? Es piem. nevaru nēsāt, bet līdz pavasarim, kad nodevu asinis uz vairogdziedzeri viss it kā kārtībā bija smile

4

Re: Nesaprotami simptomi

Nekad nav bijušas problēmas ar ciešām krāgām utt. Mana ģimenes ārste ir endokrinoloģe, tad jau būtu kaut ko minējusi. Man VD ir iedzimta kaite. Bet vai tad atvilnim nav citi simptomi arī? Piemēram, kuņģa sāpes, atraugas, utt? Nekā tāda nav.

5

Re: Nesaprotami simptomi

LilySnape_27
kā Tu zini, ka iedzimta?

Man mammai bija 10 gadus, viņai pārgāja kā man sākās VD un iedevu viņai izlasīt Kurpatova grāmatu smile

6

Re: Nesaprotami simptomi

music
Nu parasti saka, ja vairogdziedzera problēmas, bieži nevar nēsāt bītlenes, liekas ka tās žņaudz nost. Bet nu, ja analīzes ok (hormonu un vairogdziedzera) gan jau, ka viss labi. Man piemēram ir cista vairogdziedzerī, bet analīzes visu laiku normālas.

7

Re: Nesaprotami simptomi

Kitija
Kā uzzināji par cistu? USG? Un asinis neko neuzrādīja?

8

Re: Nesaprotami simptomi

oi, man pat vairākas cistiņas, bet tas esot normāli. Galvenais, lai nav mezgliņi.
p.s. analīzes ideālas.
To visu redz USG

9

Re: Nesaprotami simptomi

Jāprasa rīt Usg :-D

10

Re: Nesaprotami simptomi

music
Jā, USG. Analīzēs nekā.
Mileedija
Tiešām? Cik lielas? Man ir viena, ārsts teica, ka maziņa, bet nu katru pus gadu taisu USG, man jau bail, jo iespēja ka tā pārtop par ko ļaundabīgu tomēr pastāv...... Cik bieži Tu taisu USG? Tev viņas neaug? Man vispār ir aizdomas, ka man ir kaut kāda tendence uz visādiem veidojumiem, jo man ir izoperēta dzemdes mioma, bijušas vairākas ginekoloģiskas cistas, ir daži veidojumi uz ādas, nezinu kā viņi tur saucas, tipa lipomas vai angiomas. Iešu pie laba endokrinologa prasīšu kas par desām, ko lai daru lai viņi neveidotos. Un mani biedē fakts, ka konstatēts tur kur pārbaudīju, a kā lai zinu, ka nav tur kur nemaz neesmu pārbaudījusi?

11

Re: Nesaprotami simptomi

Kitija
esmu taisījusi tik divas reizes. Man teica, ka tas nekas traks nav. Man no dzemdes cista ņemta ārā un pēc tam hormonus dzēru, lai olnīcas sakārto savu darbību. Iešu drīz uz pārbaudi. Bet par USG vairogdziedzerim, man neviens ārsta nav teicis, ka ir jāuztraucas un tik bieži jātaisa USG. Man arī daudz dzimumzīmes ir, vienu no acs grieza ārā. Kaut kā par to nestresoju un nedomāju.

12

Re: Nesaprotami simptomi

Mileedija
Dzimumdzīmi no acs???? Tas ir kā?
Labi, ka Tu par to nestreso. Man jau laikam par katru sīkumu ir stress. Bet man dr teica, ka sākumā, kaut kādus pirmos gadus jāpārbauda 1x pusgadā/gadā, lai redzētu vai neaug. Tad laikam pēc laika ļauj nākt retāk, ja kaut kādā laika posmā nav izaugusi. Man jau arī teica, ka nekāda mirstamvaina, bet jāuzmana tāpat.

13

Re: Nesaprotami simptomi

Kitija
man acs kaktiņā, stūrīti pie deguna, tur kur parasti miegu tīram ārā, tur pēkšņi parādījās dzimumzīmē.
Man šobrīd stress ar mandelēm... biju pie viena ārsta - tas liek griezt ārā, aizgāju pie vienas citas tā saka, ka izārstēs. Tagad man ir daudz zālītes vairākas reizes dienā smile labi, ka biju saēdusies LV ogas smile nav uztraukums, ka novājināsies organisms smile

14

Re: Nesaprotami simptomi

Man diez gan bieži, īpaši agrāk spieda kaklā tā kā Tu aprakstīji. Šķiet, ka 2 reizes pārbaudīju vairogdziedzeri, bet viss ok. Man atšķirība tāda, ka tieši šallītes man palīdz, liekas, ka tad to kaklu jūtu mazāk. Esmu pārliecināta, ka man tas ir no VD.
A tas pārējais, manuprāt, ir vienkārši gļotas, kuras man parasti ir, kad padzeros limonādi, vai arī no iesnām.

15

Re: Nesaprotami simptomi

Mileedija
Man jau liekas, ka mandeles vienmēr uzspēs izgriezt, turklāt, ja iedomājies, ka viss tas, kas Tev ir mandelēs pa taisno nonāks dziļāk.....
lipgloss13
Jā, es ļoti esmu pamanījusi neveselīgākas pārtikas ietekmi uz gļotām, arī piena produkti veido gļotas, tāpēc pie iesnām pienu vispār nevajadzētu lietot. Vispār jau pie klepus - piens ar medu un soda nav labākais variants.

16

Re: Nesaprotami simptomi

Mileedija rakstīja:

LilySnape_27
kā Tu zini, ka iedzimta?

Man mammai bija 10 gadus, viņai pārgāja kā man sākās VD un iedevu viņai izlasīt Kurpatova grāmatu smile

Man mammai arī bija tā pati vaina. Agrāk viņa ļoti par visu stresoja, tagad visu uztver ar vēsu prātu.

17

Re: Nesaprotami simptomi

lipgloss13 rakstīja:

Man diez gan bieži, īpaši agrāk spieda kaklā tā kā Tu aprakstīji. Šķiet, ka 2 reizes pārbaudīju vairogdziedzeri, bet viss ok. Man atšķirība tāda, ka tieši šallītes man palīdz, liekas, ka tad to kaklu jūtu mazāk. Esmu pārliecināta, ka man tas ir no VD.
A tas pārējais, manuprāt, ir vienkārši gļotas, kuras man parasti ir, kad padzeros limonādi, vai arī no iesnām.

Kad neiroloģei sāku aprakstīt simptomus, viņa pati "uzminēja" to salipušā kakla sajūtu. Un iesnas man ir nepārtraukti aizdegunes polipu dēļ. Bija jāizvēlas - griezt ārā vai saglabāt balsi. Bet teikšu godīgi - lai arī VD nav mirstamā kaite, tā spēj nervus sabeigt vairāk nekā jebkāds cits stress. :-D

18

Re: Nesaprotami simptomi

LilySnape_27 rakstīja:
lipgloss13 rakstīja:

Man diez gan bieži, īpaši agrāk spieda kaklā tā kā Tu aprakstīji. Šķiet, ka 2 reizes pārbaudīju vairogdziedzeri, bet viss ok. Man atšķirība tāda, ka tieši šallītes man palīdz, liekas, ka tad to kaklu jūtu mazāk. Esmu pārliecināta, ka man tas ir no VD.
A tas pārējais, manuprāt, ir vienkārši gļotas, kuras man parasti ir, kad padzeros limonādi, vai arī no iesnām.

Kad neiroloģei sāku aprakstīt simptomus, viņa pati "uzminēja" to salipušā kakla sajūtu. Un iesnas man ir nepārtraukti aizdegunes polipu dēļ. Bija jāizvēlas - griezt ārā vai saglabāt balsi. Bet teikšu godīgi - lai arī VD nav mirstamā kaite, tā spēj nervus sabeigt vairāk nekā jebkāds cits stress. :-D

Tas viss ir ļoti grūti, jā. Es, piemēram, visu vasaru dzīvoju ar bailēm no panikas lēkmes. Pēdējā laikā ļoti bieži ir žņaudzoša sajūta krūtīs, bet es zinu, ka tas pāries tāpat kā visi citi simptomi. Jebkurā gadījumā paies laiks un es iemācīšos kā ar to cīnīties.
Veiksmi un izturību! Atceries, ka esi stiprāka par distoniju. smile