1 Izmainīja Alise (2014-08-10 16:45:13)

Tēma: Xanax atmešana

Pati lietoju šīs zāles jau 4 mēnešus, lai gan pēdējo 1,5 mēnesi pakāpeniski samazinu devu - no 1mg dienā tiku līdz 0,25mg. Kad sāku dzert 1/4 no tabletes, parādījās slikta dūša (bez vemšanas), smagums kaklā, paātrināts pulss. Internetā palasīju, ka tie ir simptomi, kas var parādīties atmešanas laikā un arī devas samazināšanas periodā. Nu jau 2 dienas nedzeru vispār un gaidu, kad paliks labāk. Lielākoties sajūta, ka esmu trauksmes stāvoklī.

Lūdzu dalaties pieredzē tie, kas lietojuši un atmetuši Xanax.

2

Re: Xanax atmešana

Njā, Xanax ir narkotika. Bet, tici man, daudz vieglāk atmest nekā antidepresantus, piemēram, Rexetin vai citas Paroxetin grupas medikamentus. Un, lai ārsti nestāsta, ka nerodas pieradums. Lielākai daļai nokāpt ir smagi un pat neiespējami. Tas viss ir bizness.
Es Xanax lietoju pus  otru gadu, regulāri. Daudz, vai ne? Arī bija pēc tam bija trauksmes sajūtas.

3

Re: Xanax atmešana

Alise
Palūdz lai izraksta 0.25mg tbl un tad palieto no tām pusi, pēc tam 1/4 daļu, tad ik pārdienas u.t.t., kamēr vienu dienu konstatēsi, ka jūties ok un tad atcerēsies, ka šodien tak zāles neesi dzērusi (tā bija man sen atpakaļ). Kaut deva ir maza atmest uzreiz tāpat nevajag, jo ir arī psiholoģiskais pieradums, ne tikai fiziskais. Es no xanax (ko lietoju arī gandrīz pusotru gadu) pārgāju uz lorafenu, kas skaitās mazāk kaitīgs, bet arī efekts mazāks (nav miega efekta un nav tā patīkamā sajūta kas no xanax), tagad mēģinu tikt no lorafena vaļā, bet pagaidām tāpat neizdodas, devu esmu samazinājusi mikroskopiski. Tas prasa laiku, nemoki sevi, dari to ļoti palēnām. Veiksmi!

4

Re: Xanax atmešana

pantera
Neesmu lietojusi Tevis minētās AD grupas zāles, tik Xanax un Coaxil.  Palasīju netā, ka pēc Xanax atmešanas visas problēmas, dēļ kurām sākts lietot zāles, atgriežas. Normāli ne? Dzeram, lai nomāktu tikai visu, bet jēga tik uz mirkli - skumji kaut kā.

Kitija
Piekrītu, ka ir arī psiholoģiskais pieradums ar tām zālēm - iedzer un liekas, ka pat stresiem tiek vieglāk tiku pāri. Šodien eju pie ārsta un prasīšu, vai tie simptomi no atmešanas un, ja jā, cik ilgi nāksies šitā dzīvoties, kā arī ko lietot tālāk, jo saprotu, ka pilnībā bez zālēm neiztikšu ar savu mūzīgo trauksmi par visu un visiem. Pievienojāsarī vēdera sāpes mazliet.

5

Re: Xanax atmešana

Alise
Lai veicas pie ārsta! Parasti jau trankviļus raksta ar domu, ka trauksme, stress un sliktās sajūtas ir īslaicīgas, tad uz to brīdi palīdz, bet kad krīze garām tās met nost, bet ne jau mūsu gadījumā, jo mums visa dzīve viena drāma un tāpēc jau dr saka, nav jēga ilgstoši sēdēt uz trankviļiem, labāk palietot AD vai neiroleptiķus vai kas nu kuram, bet kuriem IR ārstniecisks efekts nevis tikai plika nomierināšana. Tas tā pat, kā pie zobu sāpēm dzert pretsāpju tbl. ok uz mirkli varbūt palīdzēs, bet zobs jau no pretsāpju zālēm vesels nekļūs.......
Lai Tev izdodas atrast risinājumu!

6

Re: Xanax atmešana

Arī es lietoju šīs zāles, tkai Latvijā ražotās - alprozolamu. Lietoju nepieciešamības gadījumā. Sanāk jau kāda 0,25 deva x 4 dienās. Cenšos pārējās dienas iztikt. Bija laiks, kad neirologs lika izdzert kursu, atmešana nebija grūta, jo darīju to pēc norādēm.
Zāles nomāc izpausmes, bet padalieties, kuras zāles Jums pālīdzējušas izārstēties. Es katru dienu mokjos ar "dullu galvu", reiboņiem. Ejot tāda kā pirms ģībšanas sajūta. Īpaši pēdējās dienas un šodiena.
Kuras zāles Jums pālīdz?

7

Re: Xanax atmešana

Man palīdz kvetiapins un fluanxols, bet nu tas katram tomēr individuāli. Kvetiapins ir neiroleptiķis un nomāc spazmas smadzenēs, mazina bailes, kopš tās lietoju vairs nav sajūtas ka nāve elpotu pakausī, nav tās nemitīgās nāves bailes.

8

Re: Xanax atmešana

Kitija
Palasot diskusijas par zālēm, es arī tagad lietoju fluanxol 2 x dienā.Nezinu, vai tasd no zālēm, man brīžiem nenormāli nāk miegs,liekas ka varētu aizmigt uz līdzenas vietas un vēl man ļoti smaga sajūta uz acīm un pieres daļā, kas rada nestabilitāti ejot.

9

Re: Xanax atmešana

Es lietoju mazo devu 1x dienā fluanxolu, miegs ļoti nāca sākumā, pirmās pāris nedēļas, tagad jau vairs nē. Patiesībā nekādas jaunas sajūtas/blaknes nav. Es šīs jau biju lietojusi pirms padsmit gadiem, kad ar VD saskāros pirmo reizi, tad ļoti palīdzēja, tiku galā praktiski tikai ar fluanxolu. Šoreiz tiešām jūtu, ka tas kvetiapins ļoti palīdz.

10

Re: Xanax atmešana

Biju pie ģimenes ārsta - neko daudz nepateica, tik noteica, ka jā, tā varot būt, ka atmešanas procesā manis minētās lietas parādījušās. Tagad gaidu vizīti pie neirologa - gribu noskaidrot kaut ko vairāk un ko tālāk darīt. Ģ.ā tik izrakstīja herbālās nomierinošās tabletītes.

11

Re: Xanax atmešana

Atskaite - jau 5 rīts bez Xanax. Vakar vakarā palika dīvaina kreisā galvas puse un smaganas, tādas kā nejūtīgas bik vai notirpušas. Brr... Gribēju jau saukt ātros, bet atturējos. Tā gaidu vizīti pie neirologa un ļoti ceru, ka vairāk pārsteigumu nebūs atmešanas periodā.

12

Re: Xanax atmešana

Alise
Apsveicu Tevi, malacis! Gan viss būs labi.

13

Re: Xanax atmešana

Nu tā 6diena bez tabletītes... Diemžēl līdz neirologa vizītei netiku, bet gan aizdevos uz ātrajiem - patiešām slikti sajutos. Bet nu ārste tur apstiprināja, ka praktiski visi simptomi ir no atmešanas - vispār sajutos kā narkomāns, kas prasa medicīnisko palīdzību.

14

Re: Xanax atmešana

Alise
Kas notika? Tiešām tik traki, Tu tak nemaz tik ilgi nelietoji. Ārprāc!

15 Izmainīja Alise (2014-08-21 12:14:39)

Re: Xanax atmešana

Kitija
Sanāca lietot 5 mēnešus, ieskaitot laiku, kad sāku samazināt devu. Uz ātrajiem aizgaju, jo likās, ka ģībstu - paelpot nevarēju, nelabums, plus vēl galva notirpusi/nejūtīga.

Ierakstīšu lietas, kas ar mani notiek atmešanas laikā:
vemšanas sajūta
sajūta, ka vēders piepūsts ar gaisu
tirpšana un nejūtīgums dažādās ķermeņa daļās (rokas, galva u.c.)
ģībšanas sajūta ik pa laikam (lielākoties kopā ar nelabumu) + derealizācija
ginekoloģiskas problēmas
acu sāpes (sarkanas, spiediena sajūta)
kājas ikri smagāki (uz maiņām gan kreisa, gan labā kāja)
muskuļu sāpes
svara pieaugums

Minēju tikai fiziskos simptomus, bet arī emocionāli ir smagi. Nu jau ir 13 diena Xanax - joprojām parādās, kāds no iepriekš minētajiem simpotomiem. Esmu nogurusi.

16

Re: Xanax atmešana

Alise
Šausmas, tik traki Tev iet..... Tiešām briesmīgi, ka tik īsu brīdi (salīdzinoši) palietojot jau tāds pieradums un "lomkas" atmetot.
Es šobrīd samazinu lorafenu, sākumā mēģināju no 1/2 pāriet uz 1/4, bet tas bija par strauju, tagad lietoju devu pa vidu tām abām 1,25mg vietā lietoju 1mg, tik un tā jūtu, ka esmu samazinājusi devu un neguļu vairs naktīs tik labi, bet tas ir jādara, jo netaisos visu mūžu dzert zāles. Jāapbruņojas ar pacietību un jādara tas mazpamazām. Bet Tu esi malacis, jau 2 nedēļas, tomēr zināma brīvība, kad tās zāles nav jādzer.

17

Re: Xanax atmešana

brīnos, ka no xanax ir kāda atkarība... lietoju jau padsmit gadus. ir bijuši periodi, kad gadus 4-5 neesmu vispār lietojusi. kad sliktāk - var 1 - 1,5  "vidējo" tableti ieēst dienā, kad labi, neprasās neko.

18

Re: Xanax atmešana

nu, jā - xanax parasti domāts panikas lēkmēm, nevis regulārai lietošanai. to nēsā līdzi "drošības" sajūtai, ja ir kādas fobijas u.t.l. runā, ka ASV ļoti bieži tiekot pusaudžiem izrakstīts, rezultātā viņiem psihozes rodas, daudzi no "vidusskolu šāvējiem" ir bijuši tieši xanax lietotāji. Francijā arī pusaudžu un jauniešu vidū tieši benzodiazepīni ir liela problēma